ریمپ رانا پلاس

ریمپ رانا پلاس

معرفی و پیشرانه 🎯

رانا پلاس به عنوان نخستین فیس لیفت رانا در بازار خودروی ایران با اقبال مناسبی روبرو شده است زیرا با پایان یافتن تولید 206 صندوقدار توسط ایرانخودرو تنها خودروی با پیشرانه تیوفایو و قیمت مناسب همانا رانا پلاس است. از سوی دیگر تغییرات ظاهری صورت گرفته در بدنه، چراغ ها و داخل خودرو استایل خودرو را مدرن تر و چشم نواز تر کرده است. در نهایت اضافه شدن سقف شیشه ای نیز سطح آپشن های خودرو را ارتقا داده است.
در مرحله بعد اما دو تغییر مثبت در مجموعه موتور (Engine) و گیربکس (Transmision) عملکرد مطلوبی را برای رانا پلاس به ارمغان داشته است. اولی استفاده از پیشرانه تیوفایو پلاس (TU5 Plus) با برخورداری از سامانه متغیر زمانبندی سوپاپ (CVVT) است و دومی استفاده از گیربکس شش سرعته جدید است که امکان رانندگی با دور موتور پایین تر را در سرعت مشابه با نمونه 5 دنده فراهم می آورد.
از دیگر تغییرات رانا پلاس نسبت به قبل میتوان به اضافه شدن دو سیستم مدیریت موتور جدید تحت عنوان کروز EZU (برگرفته از کنتیننتال Easy U) و غرب استیل (Maw) یورو 5 نام برد که در ریمپ رانا پلاس به بررسی و تشریح آن ها می پردازیم.

⚙️ بررسی ایسیو رانا پلاس

ایسیو کروز EZU که حاصل تحقیق و توسعه و بومی سازی ایسیو کنتیننتال Easy U 2.5 توسط شرکت کروز ایران است بیشترین آمار نصب بر روی رانا پلاس را شامل میشود. نمونه های با ایسیو غرب استیل یا به اصطلاح ماو (MAW) در تعداد کمتری عرضه شده اند.
در بررسی ایسیو کروز EZU باید بگوییم این ایسیو عملکردی مشابه ایسیو ایزی یو منتها با سبک برنامه نویسی اقتصادی تر دارد. برنامه نویسی فوق به منظور پاس کردن استاندارد آلایندگی یورو 5 صورت گرفته است. طبق اطلاعات جمع آوری شده از دارندگان رانا پلاس با ایسیو EZU این خودرو تاخیر دریچه گاز و کپ کردن بیشتری نسبت به نمونه های Easy U دارد همچنین محدودیت های بیشتری رو جداول گشتاور، Air Load و تصحیحگر های پاشش سوخت اعمال شده است، در نتیجه به طور کلی رانا پلاس با ایسیو EZU در حالت عادی کندتر و تنبل تر نسبت به قبل احساس می شود و کپ دریچه گاز موجب میشود برای حرکت اولیه و یا سر بالایی از دنده های سنگین تر استفاده شود. دمای موتور نیز نسبت به قبل مقداری بالاتر در نظر گرفته شده است و فن ها دیرتر شروع به کار می کنند تا آلایندگی خودرو کاهش یابد.
نمونه 6 دنده با ایسیو کروز ای زد یو با شماره کالیبراسیون IK01412980AD عرضه شده است و نمونه های 5 دنده در انواع یورو 4 با شماره کالیبراسیون IK00634980 و نمونه های یورو 5 با شماره کالیبراسیون ایسیو IK01024980A عرضه شده اند.
ریمپ چیپ با توانایی اصلاح چکسام این ایسیوها قادر است تمام ایسیوهای کروز EZU با شماره کالیبره های متنوع و شماره سافت ورهای 60، 67، 110 و 150 را ریمَپ کرده و مشکلاتی که پیشتر به آن ها اشاره کردیم برطرف نماید. با ریمپ ایسیو رانا پلاس EZU عملکرد و پاسخ پیشرانه Sport تر و پویا تر میشود زیرا برخی محدودیت های گشتاوری و Airload نیز کاهش پیدا می کنند، همچنین امکان کاهش تاخیر دریچه گاز و دمای پیشرانه نیز وجود دارد.
در نمونه با ایسیو ایرانی غرب استیل که تحت عنوان MAW نیز شناخته میشود شتابگیری خودرو بهتر احساس می شود همچنین نتیجه ریمپ رانا پلاس غرب استیل مقداری بهتر است. شماره کالیبراسیون ایسیو غرب استیل رانا پلاس AM9DF66 است و از ساختار ساده تری نسبت به کروز EZU بهره می برد. شایان ذکر است ایسیوهای فوق از راه پورت OBD (پورت دیاگ) و بدون نیاز به باز شدن ایسیو ریمپ میشوند.
علاوه بر این دو هر دو ایسیو Runna Plus امکان ریمپ استیج 1 و استیج 2، افزایش کاتاف و تغییر به حالت هارد (کاتاف رگباری)، امکان کاهش دمای موتور رانا پلاس، امکان حذف کد خطای کاتالیست ران پلاس و کاهش تاخیر دریچه گاز رانا پلاس وجود دارد.

ریمپ ایسیو رانا پلاس

ریمپ رانا پلاس توسط ریمپ چیپ ® 🏆

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرویی ®Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه ایسیو های نصب شده روی رانا پلاس با ایسیوهای EZU و غرب استیل را دارسات.

ریمپ رانا پلاس شامل موارد ارتقا،بهبود و رفع ایرادات زیر را شامل میشود:
افزایش مطلوب شتاب رانا پلاس با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection) و گشتاور (Torque)
افزایش قدرت موتور و گشتاور رانا بین 10 تا 15 درصد بسته به نوع ایسیو به کار رفته در خودرو
کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر آزار دهنده دریچه گاز رانا به خصوص در تعویض دنده از 1 به 2 و در ابتدای حرکت یا با گرفتن کولر
کاهش دمای بالای موتور رانا پلاس و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب
کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان شدید رانا پلاس
تطابق دادن کامل پیشرانه TU5 با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد شایع ناک و احتراق ناقص و ایرادات مربوط به کویل و سرخ شدن کاتالیزور و منیفولد رانا پلاس

افت توان کمتر و تمایل به خاموش شدن در سربالایی، رمپ پارکینگ و یا با تعداد سرنشین کامل و صندوق بار پر
رفع دنده مرده به خصوص در دنده های سبک تر
رفع ایراد احتراق ناقص رانا پلاس یا Misfiring
بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا
رفع ایرادات چراغ چک سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
رفع ایراد سنسور میل سوپاپ یا Camshaft

تیونینگ رانا پلاس

⚙️ آپشنال تیونینگ رانا پلاس:

افزایش کاتاف رانا پلاس تا حد استاندارد برای توزیع گسترده تر نمودار و گراف های قدرت موتور و گشتاور در دور موتورهای مختلف
تغییر کات اف رانا از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت 
ریمپ رانا پلاس بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

🏆 امکان ریمپ رانا پلاس در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

🏆 ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

🏆 ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

🏆 ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

سوالات متداول ریمپ رانا پلاس

سوالات متداول ریمپ ایسیو رانا پلاس

به طور معمول زمان ریمپ ایسیو رانا پلاس با انواع ایسیوهای کروز EZU و ایسیو غرب استیل (MAW) در حدود 1 ساعت بسته به شماره کالیبراسیون نرم افزاری خودرو متغیر است. در این تایم خودرو رانا پلاس به آخرین آپدیت و Patch در دسترس کمپانی آپگرید میشود و سپس بعد از تست خودرو ریمپ ایسیو Runna Plus انجام می پذیرد. زمان آپدیت کمپانی به تنهایی 30 دقیقه زمان میبرد.

خیر.گارانتی رانا پلاس با ریمپ باطل نمیشود دلیل این امر این است که هیچ گونه تغییر فیزیکی روی ایسیو خودرو اعمال نمیشود و ریمپ ایسیو رانا پلاس بدون باز شدن ایسیو و یا تعویض قطعه سخت افزاری تنها از راه پورت OBD یا دیاگ اطلاعات ایسیو رانا از ناحیه کالیبراسیون خوانده شده، سپس بر روی PC به ریمپ، شبیه سازی و بهینه سازی آن ها پرداخته و در نهایت به ایسیو خودرو منتقل میشوند.توجه بفرمایید در ریمپ ecu runna plus آخرین آپدیت ایرانخودرو و نودهای رانا اعمال میشود.

ما در مجموعه ® Remapchip عاشق خودرو هستیم! همیشه سعی کرده ایم از ادعاهای گزاف دوری کنیم و برای قیمت گذاری محصولات و خدمات خود یک منطق به کار ببریم و مشتریان گرامی نیز با مطالعه موارد و مشاهده نمونه کارهای ما خود تصمیم بگیرند.منطق قیمت گذاری ریمپ در ریمپ چیپ بر مبنای قیمت ایسیو خودرو، قیمت خودرو، ماژول و لایسنس خریداری شده و دستمزد تکنسین است.بنابراین قیمت ریمپ رانا پلاس با توجه به موارد فوق محاسبه می شود و همچنین در ذیل به برخی از تفاوت ها و توانایی های مجموعه ما اشاره شده است.با اینحال برای اشاره به این موضوع هزینه ریمپ ایسیو دنا توربو اتوماتیک بین 750 تا 850 هزار تومان بعلاوه آپگرید سیستم مدیریت موتور به آخرین آپدیت در دسترس است.

کپی رایت ©:
مطالب فوق به طور اختصاصی برای مرکز ریمپ خودرو ریمپ چیپ ® نوشته شده اند و از لحاظ دقت و صحت محتوا بدون نمونه مشابه در فضای وب هستند.برای نوشتن مقاله فوق زمان زیادی صرف شده بنابراین لطفا در صورت هر گونه کپی برداری یا اقتباس از مطلب فوق ذکر منبع الزامی است.

ریمپ رانا پلاس
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.25 (4 رای)