ریمپ کیا سراتو

تیونینگ کیا سراتو

پتانسیل کیا سراتو برای ریمپ ⭕

سراتو یکی از پرفروش ترین محصولات کیاموتورز کره جنوبی در دهه های اخیر میباشد که در نسخه های سدان خانوادگی و در سگمنت C با پلت فرم مشترک با هیوندا النترا و هیوندای آی 30 طراحی و مونتاژ شد. این شرکت در سال 1944 توسط کیم چه آلهو تاسیس شد و جالب است بدانید که شرکت هیوندا بزرگترین سرمایه گذار این شرکت محسوب میشود.کیا سراتو یا همان کیا فورته در نسخه های سدان، هاچ بک و کوپه تولید شد که تولید مدل کوپه این خودرو در سال 2016 توسط شرکت کیا خودرو متوقف شد و در حال حاضر جدیدترین نسل این خودرو فقط بصورت هاچبک و سدان تولید میشود که در بازار های اروپایی ظاهر شد و به بازار ایران راه نیافت. لازم به ذکر است که نسخه های مختلف این خودرو تا نسل سوم در بازار ایران وجود دارند اما به دلیل تحریم وممنوعیت های موجود هم اکنون تا مدل سال 2017 در ایران موجود است که توسط اطلس خودرو، نماینده رسمی کیا موتورز در ایران، وارد کشور شده است همچنین اولین همکاری این شرکت با ایران به سال 1370 شمسی برمیگردد و مربوط به مونتاژ خودروی پراید توسط سایپا میباشد.

در مبحث ریمپ ایسیو کیا سراتو در ابتدا باید توجه داشته باشیم ایسیو یا کامپیوتر سراتوهای موجود در ایران در ابتدا از انواع زیمنس (کنتیننتال) با کد فنی Siemens SIM2K 141/341 بود.اما به مرور با عرضه نسخه های سراتو مونتاژ توسط سایپا ایسیوهای بوش با کد فنی ME17 و ME 7.8.8 نیز روی خودرو نصب شدند.
همچنین ریمپ ایسیو کیا سراتو برای کلیه نسل های LD، TD و YD صدق می کند.

اولین نسل این خودرو در سال 2003 تا 2009 در تیپ های مختلف مونتاژ شده است. این نسل از خودروی کیا فقط بصورت وارداتی در بازار ایران وجود دارد و از نظر کیفیت با کیا های مونتاژی سایپا کمی متفاوت میباشد.
نسل دوم این خودرو از سال 2008 تا سال 2013 تولید شد. این نسل از کیا در کشور های اروپایی و آمریکایی به نام فورته معروف شده است و دلیل این نامگذاری، شباهت زیاد نسل دوم سراتو با نسل اول کیافورته میباشد . این خودرو در سال های 2010 تا 2013 وارد کشور ما شد که طرفداران زیادی پیدا کرد و البته با کیا سراتوی نسل دوم تولیدی سایپا تفاوت هایی از نظر کیفی دارد. این نسل از کیا سراتو توانست در سال 2010 امتیاز Top Safety Pack را از موسسه آی آی اچ اس دریافت نماید که نشانگر ایمنی بسیار بالا میباشد.
نسل سوم این خودرو در سال 2013 روی خط تولید رفت و فقط بصورت وارداتی در بازار ایران ظاهر شد.
در سال 1393 درحالیکه در بازار، سراتوها فقط بصورت وارداتی وجود داشتند سایپا شروع به مونتاژ سراتو 1600 یا همان سراتو موتور 1.6 لیتری با جعبه دستی 6 سرعته دستی کرد. سایپا بعد از مدتی (اسفند 95) خودروی سراتو 2000 ساده و آپشنال را مونتاژ کرد. سراتو نسل دوم در سال 2006 توسط کورت کال طراحی شد. هم اکنون در کشور ما سراتو در دو نسخه 1.6 لیتری و 2 لیتری ساده و آپشنال در چهار تیپ مختلف موجود است که میتوان آنهارا به صورت جعبه دنده دستی و اتوماتیک در بازار پیدا نمود. جالب است که بدانید فقط کشور ایران و چین در حال حاضر درحال مونتاژ کیا سراتو آپشنال هستند این درحالیست که در کشور های دیگر مانند روسیه و کره نسل سوم و نسل چهارم این خودرو در حال تولید میباشد.
تفاوت سراتو آپشنال با سراتو ساده در سانروف ، سیستم قفل هوشمند ، اتولایت ، سیستم تعویض دنده پشت فرمان ، پشت آمپر جدید ، مولتی مدیا و جی پی اس ، صفحه نمایش 7 اینجی ، کامپیوتر سفری ، سنسور و دوربین دنده عقب و تجهیزات دیگری مانند ایموبولایزر میباشد. اما متاسفانه سیستم ترمز عقب کاسه ای سراتو ساده که باعث نارضایتی هایی از سوی سراتو سواران بود (این سیستم ترمز یکی از نقاط ضعف این ماشین محسوب میشود چراکه بزرگ‌ترین ایراد ترمز کاسه‌ای بالا رفتن سریع حرارت و عملکرد نامناسب در دمای بالا است طوری که ترمزگیری مداوم توسط راننده را بسیار سخت و تقریبا امکان ناپذیر میکند) در نسخه آپشنال تغییری نکرد همچنین جای خالی سیستم کنترل پایداری یا همان ESP احساس میشود.
بدنه سراتو تقریبا مانند هیوندای سیویک میباشد و بسیار مقاوم است به همین علت از این خودرو بعنوان ماشین ارگان های دولتی و ماشین پلیس استفاده میشود. نکته قابل توجه اینکه همانطور که بالا مطرح کردیم کیا موتورز زیرمجموعه ی شرکت هیوندا میباشد به همین علت محصولات کیاموتورز ازنظر ظاهری و پیشرانه ای شباهت زیادی به محصولات هیوندا دارند. در مقایسه با خودروهای هم رنج خود مانند مزدا این خودرو، سواری سراتو کمی خشک است اما که رانندگی با آن خسته کننده نیست اما از نظر تعادل، مزدا و هیوندا النترا نسبت به سراتو سرتر میباشند.
حال به مشخصات فنی کیا سراتو 1600میپردازیم و در بند دیگر به مشخصات فنی کیا2000 خواهیم پرداخت:
مشخصات کیاسراتو 1600:

این خودرو با پیشرانه با کد فنی Gamma G4FC شامل 4 سیلندر 16 سوپاپه (با آرایش خطی مستقیم) و حجم موتور1600 سی سی (بطور دقیق تر 1591 سی سی) و حجم باک 50 لیتری و تنفس طبیعی ست که انتقال نیرو در سیستم حرکتی خودرو از طریق موتور جلو دیفرانسیل جلو صورت میگیرد. ایسیو این خودرو زیمنس میباشد و با گیربکس 6 دنده ای  عملکرد رضایت بخشی را ارائه میدهد. حداکثر توان خروجی این ماشین 124 اسب بخاردر 6500 دور در دقیقه میباشد ( درواقع 77.5 اسب بخار بر لیتر توان خروجی حجمی بر حسب لیتر) و حداکثر گشتاور این خودرو 156 نیوتن متر در 4750 دور در دقیقه است. این خودرو با شتاب 0 تا 100 در 12 ثانیه حداکثر سرعت 190 کیلومتر برساعت را ارائه میدهد که تقریبا میتوان گفت این سرعت خودرو سوار را راضی نگه میدارد.سیستم تعلیق این خودرو برای هر چرخ مجزا میباشد برای مثال سیستم تعلیق جلو مک فرسون و کمک فرمان های عقب و جلو هیدرولیکی میباشد.
مصرف سوخت این خودرو در داخل و خارج شهر به ترتیب 9.4 و 6.5 لیتر در هر صد کیلومتر میباشد و همچنین مصرف سوخت ترکیبی 8.1 لیتری در هر صد کیلومتر را دارا میباشد. این خودرو در رنج هم قیمت های خود ماشین ایده آلی محسوب میشود و با اینکه یک خودروی سدان خانوادگی ست اما با وجود شیفتر های پشت فرمان در نسخه های آپشنال میتوان از رانندگی با این خودرو در جاده های پر پیچ و هم لذت کافی برد. لازم بذکر است که این مقادیر و مشخصاتی که گفته شد برای سراتو 1600 وارداتی میباشد که تفاوت اندکی با مشخصات سراتوی مونتاژی سایپا دارد و تفاوت بارز این دو خودرو درمورد جعبه دنده میباشد که جعبه دنده سراتو 1600 مونتاژی سایپا، جعبه دنده دستی است.
🥇مشخصات فنی سراتو2000 آپشنال:
این خودرو شامل گیربکس اتوماتیک 6 سرعته خودکار تیپ ترونیک و موتور بنزین سوز با حجم 2000 سی سی (بطور دقیق تر 1998 سی سی) میباشد. سیستم تعلیق جلوی این خودرو مک فرسون و سیستم عقب این خودرو اکسل پیچی میباشد . همچنین مانند سراتو 1600 دارای ترمز جلوی دیسکی خنک کننده ست و ترمز عقب کاسه ای میباشد که متاسفانه یکی از معایب این خودرو می باشد. پیشرانه این خودرو با کد فنی Theta II شامل 4 سیلندر خطی و 16 سوپاپه میباشد.  حجم باک 52 لیتری میباشد و انتقال نیرو در سیستم حرکتی خودرو از طریق موتور جلو دیفرانسیل جلو صورت میگیرد. این خودروحداکثر گشتاور خروجی 194.2 نیوتون متر در 4300 دور در دقیقه و 156 اسب بخار قدرت در 62000 دور در دقیه ( در واقع 78 اسب بخار بر لیتر توان خروجی حجمی بر حسب لیتر) را تولید میکند. حداکثر سرعت این خودرو 197 کیلومتر بر هر ساعت میباشد که میتوان گفت این مقدار سرعت راضی کننده ست. لازم بذکر است که این خودرو دارای استاندارد آلایندگی یورو 5 میباشد و همچنین دارای پنج ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا (یورو ان سی ای پی) میباشد. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو تقریبا 7.1 لیتر در هر صد کیلومتر میباشد که تقریبا عدد بالایی محسوب میشود و اغلب یکی از معایب سراتو 2000 آپشنال مطرح میشود.ریمپ کیا سراتو بدون باز کردن ایسیو و از طریق پورت OBDII انجام میشود بدین گونه که از درگاه او بی دی به ایسیو گیربکس و موتور متصل شده سپس برنامه ایسیو را میخوانیم و طی فرآیند ریمپ روی جداول پاش سوخت ، آوانس جرقه زنی ، حالت شتاب گیری ، گشتاور و پارامترهایی مثل دمای آب، تاخیر دریچه گاز و… تغییراتی داده می شود.

ریمپ سراتو نیوفیس

ریمپ کیا سراتو توسط  ® Remapchip 🚩

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرویی ریمپ چیپ – ® Remapchip توانایی ریمپ ایسیو سراتو و چیپ تیونینگ کلیه تیپ ها و مدل های سراتو شامل سراتو سری اول اولد فیس، ریمپ سراتو 2000 سایپایی، ریمپ سراتو سایپایی آپشنال و سراتو 1600 را را داراست.

ریمپ کیا سراتو شامل موارد ارتقا و بهینه زیر میشود:
🔴 افزایش مطلوب شتابگیری سراتو به لطف برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection) و گشتاور (Torque)
🔴 افزایش قدرت موتور سراتو 6 تا 10 درصد و گشتاور سراتو بین 8 تا 10 درصد بسته به تیپ،نوع ایسیو و شماره کالیبراسیون آن
🔴 کاهش و رفع کامل کپ کردن سراتو در اثر استفاده از بنزین با اکتان پایین برای کسب رانندگی پویا و شاداب
🔴 کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب در شهرهای گرم در صورت نیاز برای کارکرد پیشرانه وانت ریچ در دمای بهینه
🔴 اصلاح استراتژی گشتاور توزیعی و اصطکاکی در تعامل با ضرایب گیربکس

🔴 کاهش تاثیر کولر (A/C) و سیستم ایرکاندیشن بر افت توان سراتو با جبران افت توان حاصل شده از سوخت بی کیفیت
🔴 تطابق دادن حداکثری پیشرانه سراتو با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

🔴رفع ایراد احتراق ناقص کیا سراتو در سیلندرها یا Misfiring
🔴 بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا سنسور کیا سراتو با استناد به گراف داینو سراتو
🔴 رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن سراتو، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
به طور کلی برای تیونینگ سراتو در پکیج ارائه شده در مرکز تیونینگ ریمپ چیپ شامل افزایش شتاب کیا سراتو و یا تقویت موتورسراتو مطمئن ترین، مدرن ترین و اصولی ترین شیوه ممکن ریمپ ایسیو cerato محسوب میشود زیرا بدون نیاز به تعویض قطعات فیزیکی انجام میشود.

 

ریمپ سراتو old

⚙️  آپشنال تیونینگ سراتو 

تغییر کاتاف سراتو از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire (بک فایر) طبیعی سراتو یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمپ ایسیو kia cerato بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

🟠 امکان ریمپ ایسیو کیا سراتو 2000 و 1600 در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

🟠ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

🟠ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

🟠 ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

ریمپ سراتو کوپه
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)