ریمپ ام وی ام 530

ریمپ چری 530 یا A5

پتانسیل ام وی ام 530 برای ریمپ ⭕

از آن جایی که نگارنده این مقاله یعنی برنامه نویس ارشد (Senior programmer) مجموعه تیونینگ و ریمپ خودروی ™ Remapchip خود تاکنون صاحب دو دستگاه ام وی ام 530 بوده در این مطلب به طور ویژه به ریمپ این خودرو پرداختیم.
شاید بتوان گفت ام وی ام 530 یا همان چری A5 در بین رقبای همرده خود در زمان عرضه مانند لیفان 620، گریت وال ولکس و با کمی اغماض جک J5 دنده ای و جیلی امگرند تکامل یافته ترین و مورد اعتماد ترین خودرو محسوب میشود.
با وجود شایستگی های فراوان MVM 530 اما این خودرو مورد بی مهری بازار و مصرف کنندگان به علت دارا بودن یک سری ایرادات آزاردهنده ذاتی قرار گرفت.اگر شما هم مانند نگارنده صاحب ام وی ام 530 دوس داشتنی بودید یا هستید با کوبش و ضربه کمک های این خودرو، شتاب اولیه پایین، مصرف سوخت به نسبت بالا و ایرادات برقی مربوط به سیستم تهویه و گاز خودرو دریچه گاز خودرو آشنا هستید.شاید بتوان گفت پاشنه آشیل ام وی ام 530 که باعث شد کیفیت سواری که تحت الشاع این ایراد قرار گرفته بود دهان به هان بچرخد و متاسفانه در اذهان تصور نامطلوبی از ام وی ام 530 بگذارد.

جدا از بررسی کلی خودرو حال به سراغ تجربیات نگارنده که تسلط کامل به پیشرانه و کامپیوتر ام وی ام 530 دارد میرویم.

ecu ام وی ام 530 از نوع بوش ME 7.9.7 است که البته جای تقدیر دارد زیرا در تمام رقبای چینی این خودرو در بازه قیمتی مشابه از ایسیو بوش ME 7.8.8 استفاده شده است اما بر روی ام وی ام 530 شاهد استفاده از یک ایسیو با فراوانی کمتر و با تنظیمات اختصاصی تر هستیم.

حداکثر قدرت پیشرانه 2 لیتری (1971 سی سی) MVM 530 که عبارت DOHC (دو میل بادامک) بر روی کاور موتور به صورت Bold حک شده 139 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور تولیدی آن 182 نیوتون متر  در4300 تا 4500 دور در دقیقه است، همچنین در کاتالوگ و طبق اعلام کارخانه حداکثر سرعت MVM 530 با گیربکس دستی 230 کیلومتر بر ساعت اعلام شده که در عمل به دور از واقعیت است و سرعت نهایی خودرو پایین تر از مقدار اعلامی است.

بنابراین در همان ابتدا موتور 2 لیتری خودرو و قدرت موتور و گشتاور مشابه خودروی زانتیا (قدرت موتور زانتیا 135 اسب بخار است) قدرت توقعات شما را از شتاب گیری و کشش ام وی ام 530 بالا می برد.
در تست درایو و عملی خودرو خیلی زود متوجه میشوید شتابگیری اولیه خودرو به هیچ وجه در حد موتور 2000 سی سی این خودرو نیست.شتاب  اولیه و صفر تا صد کیلومتر خودرو در بهترین حالت در حدود 14 تا 15 ثانیه است که آن را در ردیف خودروهایی با تکنولوژی بسیار قدیمی تر مانند انواع پژو و سمند با موتور 1800 XU7 قرار می دهد.

همچنین تاخیر آزار دهنده پدال گاز فراتر از حد انتظار بوده و در لحظات ابتدای حرکت کاملا نا امید کننده است.جدا از ضعف فوق اما شتابگیری ثانویه و کشش ام وی ام 530 در سربالایی و سینه کش ها بسیار خوب و حتی عالی احساس میشود علاوه بر این مجموعه سیستم تهویه مطبوع خودرو تاثیری زیادی بر افت توان خودرو به خصوص در دورها و دنده های بالاتر ندارد.
از نظر نگارنده ضعف اصلی ام وی ام 530 در شتابگیری همانا تاخیر و کپ بسیار بالای دریچه گاز برقی این خودرو در تعامل با ضرایب بسیار سبک گیربکس است و در نتیجه باعث عدم صحیح انتقال قدرت به مجموعه Transmission و حتی داغ شدن دیسک و صفحه در ترافیک شهری میشود زیرا برای حرکت روان خودرو گاهی نیاز به نیم کلاچ های فراوان وجود دارد و از آن جایی که پدال کلاچ ام وی ام فوق العاده نرم است مسئله فوق بیشتر از پیش نمایان می گردد.

خوشبختانه در ایسیوهای بوش با دریچه گاز برقی وجود ماتریس های و مپ های Throttle position (موقعیت دریچه گاز)، Throttle return (برگشت دریچه گاز)، Pedal position (موقعیت پدال برقی خودرو) و Pedal Return (برگشت پدال گاز) و جداول سنسور اکسیژن و لامبدا و بالطبع Injection در رفع کامل کپ و تاخیر دریچه گاز ام وی ام 530 بسیار کمک کننده هستند.
یکی از دلایل تاخیر (Delay) بالای دریچه گاز ام وی ام 530 حفظ حالت اکانمی (اکونومی) برای مصرف سوخت اقتصادی است و در درجه دوم  ناشی از دستوراتی هست که کامپیوتر یا ایسیو خودرو در نتیجه احساس ناک یا ضربه موتور و برای محافظت از موتور در قالب پالس های الکتریکی به مجموعه دریچه گاز برقی خودرو، مجموعه آوانس جرقه زنی (Spark Advance) و سیستم مدیریت پاشش سوخت (Injection) می فرستد، در نهایت ضرایب بسیار سبک گیربکس در دنده های سنگین تر که برای شرایط جاده های کم ارتفاع و فلت چین طراحی شده و در جاده های پرپیچ و خم تر، با شیب بیشتر و البته با سرعتگیر های پر تعداد ایران دائما نیاز به فشار بیشتری روی پدال گاز برای حفظ قدرت و کشش خودرواست.

از نظر ما با پیدا کردن تعامل بین موقعیت دریچه گاز و پدال گاز برقی خودرو و ایجاد حالت خطی میتوان با کمک همین یک فاکتور و تطابق مجدد آن ها با ضرایب بسیار سبک گیربکس خودرو بسیاری از مشکلات شتابگیری ام وی ام 530 را مرتفع نمود و اکنون توان بسیار مناسب 139 اسب بخاری خودرو را حس کرد.
پی بردن به تعامل بین موقعیت دریچه گاز و پدال گاز برقی برای بهبود حداکثری Response پدال گاز نیازمند آزمون و خطای فراوان و همچنین محاسبات ریاضی است.توجه بفرمایید ستون اول در ماتریس پدال و دریچه گاز برقی چندان قابلیت افزایش اعداد دسیمال را ندارد زیرا باعث بروز خطای پدال و دریچه گاز میشود در نتیجه در ریمپ MVM 530 حتی به جزئیات کوچک توجه شده است.

بعد از اصلاح موارد فوق به سراغ یکی دیگر از نقاط ضعف ام وی ام 530 یعنی مجموعه کاتالیست خودرو می رویم.کاتالیست و مجموعه انباره اگزوز (مافلر) این خودرو پیشرفته است و از عنصر AU سفید در کاتالیست برای تطابق کامل با استانداردهای آلایندگی بهره گیری شده.متاسفانه کاتالیست ام وی ام 530 نسبت به کیفیت پایین سوخت بسیار حساس است و به سرعت کیپ یا پر میشود.

همچنین باید بدانید نمونه های اولیه ام وی ام 530 دارای یک کاتالیزور و نمونه های مدل بالاتر دارای دو کاتالیزور هستند که وضعیت کیپ شدگی در این نمونه ها حاد تر است.در نتیجه بسیاری از مصرف کنندگان به علت قیمت بسیار بالای کاتالیزور ام وی ام 530 از خرید نمونه جدید اجتناب می کنند و اقدام به خالی کردن آن می کنند که نتیجه آن روشن شدن چراغ و سنسور اکسیژن دوم و عملکرد اشتباه آن است که در کارکرد موتور تاثیر می گذارد.
مسئله سنسور اکسیژن دوم ام وی ام 530 را می توان با Open loop کردن سنسور اکسیژن دوم و خارج کردن آن از مدار کنترلی کاملا برطرف نمود.
در نهایت بعد از رفع ایرادات می توان با کارکرد روی جداول جرقه، پاشش سوخت، هوای ورودی و گشتاور خودرو و سپس تطابق خودرو با اکتان بنزین موجود در ایران نتایج بسیار مطلوبی از ریمپ ایسیو ام وی ام 530 با ایسیو بوش ME 7.9.7 گرفت.

ریمپ ایسیو MVM 530 به علت فراوانی کمتر کامپیوتر آن نسبت به سایر خودروهای چینی دشوار تر است همچنین وجود جداول پر تعداد با ابعاد بزرگ ریمپ ام وی ام 530 را اندکی زمانبر می کند، اگرچه نتیجه کار برای این خودرو مستعد بسیار عالی و ایمن است.

مجموعه ریمپ چیپ با دارا بودن دستگاه چیپ لودر (Chip Loader) اوکراین و دستگاه کمبی لودر (Combi Loader) روسیه به راحتی بدون نیاز به باز کردن ایسیو و از راه پورت OBD یا همان پورت دیاگ قادر به انجام ریمپ MVM پانصد و سی دنده ای با سهولت است و نیازی به افزودن یا تعویض هیچ گونه قطعه ای وجود ندارد و تمامی مراحل به صورت کدنویسی نرم افزاری شی گرا (Object Oriented) و در راستای استانداردسازی و بهبود حداکثری انجام میشوند.

از نکات مثبت اصلی mvm 530 استهلاک بسیار پایین پیشرانه و دوام بسیار بالای آن است و تا کارکرد نزدیک 200 هزار کیلومتر نیاز به تعمیرات خاصی ندارند. به طور مثال لنت های عقب خودروی نگارنده در کیلومتر 90 هزار و تسمه تایم خودرو در کیلومتر 110 هزار عوض شدند و بعد از باز کردن هنوز هم قابل کار کردن بودند.

تسلط ریمپ چیپ ® بر ام وی ام 530 🥇

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد برنامه نویس اصلی تیم ریمپ چیپ ® خود دارنده دو دستگاه ام وی ام 530 بوده است.بنابراین تسلط کامل روی پیشرانه و ایسیو یا کامپیوتر MVM 530 و شناخت کامل از توانایی های و نقاط ضعف این خودرو تضمین کننده یک ریمپ فوق العاده، ایمن و با عملکرد بالا بر روی این خودرو است.

ریمپ ام وی ام 530 توسط  ® Remapchip 📈

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرویی ® Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه مدل های ام وی ام 530 با موتور 2000 سی سی DOHC را داراست.

ریمپ ام وی ام پانصد و سی شامل موارد ارتقا،بهبود و رفع ایرادات زیر را شامل میشود:
🔴 افزایش چشمگیر شتاب ام وی ام 530 با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection) و گشتاور (Torque)
🔴 افزایش قدرت موتور و گشتاور 530 بین 10 تا 15 درصد بسته به تیپ و نوع ایسیو به کار رفته در خودرو
🔴 کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر دریچه گاز ام وی ام 530 به همراه خطی کردن تعامل بین پدال و دریچه گاز برقی خودرو
🔴 کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب
🔴 کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان
🔴 تطابق دادن کامل پیشرانه ام وی ام پانصد و سی با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

🔴رفع ایراد احتراق ناقص جک جی فایو یا Misfiringایسیو Bosch 
🔴 بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا
🔴 رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
🔴 رفع ایراد سنسور میل سوپاپ یا Camshaft

 

آپشنال تیونینگ ام وی ام 530 🏁 

افزایش کاتاف ام وی ام 530 تا حد استاندارد برای توزیع گسترده تر نمودار و گراف های قدرت موتور و گشتاور در دور موتورهای مختلف
تغییر کاتاف mvm 530 از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمپ بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

🎯 امکان ریمپ ایسیو ام وی ام 530 در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

🥇ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

🥈ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

🥉ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

ریمپ mvm 530

بررسی کلی ام وی ام 530 و تجربه نگارنده ⭕


البته طراحی ضاهری خودرو اندکی خاص پسند است، ابعاد خودرو بزرگ بوده و کمی در قسمت عقب نا متوازن است، قسمت عقب طراحی خودرو کاملا شارپ، فلت یا تخت طراحی شده و باز هم ام وی ام 530 را خاص پسند تر می کند.اگرچه در مقام مقایسه لیفان 620 از mvm 530 زیباتر به نظر میرسد اما ابهت و گیرایی ام وی ام 530 با جلوپنجره بزرگ کرومی خود بیشتر است. در این بین اما رینگ های به نسبت کوچک ام وی ام 530 نسبت به جثه بزرگ خودرو و فاق بلند لاستیک های فابریک و بی کیفیت خودرو یعنی GT Champiro کمی خودرو را بدقوار نشان میدهد.
دستگیره های در 530 به صورت کششی است و از این نظر نسبت به خودروهای همرده از دزدی مصون است.البته رنگ دستگیره های فوق مقداری زود میریزد و دوباره باید رنگ شوند.

یکی از بخش هایی که نگارنده در 530 بسیار به آن علاقه مند است فضای داخلی خودرو است.رنگ کرم خوش رنگ داخل کابین در ترکیب با داشبورد و فرمان خاکستری روشن، طراحی مطلوب داشبورد، پارکابی های کروم، سردنده زیبا، رودری های بسیار زیبا، آرم رست و کنسول وسط، صندلی های زیبا، سقف با پوشش کرم و با جنس مطلوب و ظریف، سانروف بزرگ با کیفیت و فضای بسیار بزرگ داخلی خودرو یک سر و گردن از سایر خودروهای مشابه بالاتر است.
در این بین کیفیت بسیار مطلوب چرم مصنوعی صندلی ها و چرم دور فرمان، و قطعات نقره ای رنگ دستگیره های در و قاب فرمان به خصوص در نمونه های اولیه شگفت انگیز است زیرا حتی تا کارکردهای 120 هزار کیلومتر اثری از ساییدگی و رنگ رفتگی بر روی آن ها مشاهده نمیشود.
تنها ایراد وارده به فضای داخلی جنس خشک داشبورد و وجود پلیسه در لبه آن ها به خصوص درب داشبورد است که اندکی توی ذوق می زند.

مجموعه پشت آمپر خودرو مانند نیسان ماکسیما در پشت صفحه ای سیاه رنگ و مات قرار گرفته اند و برای دیده شدن پارامترها چراغ های پشت آمپر همیشه روشن می مانند. از نکات خوشایند داخل کابین ام وی ام 530 وجود حلقه نورانی نارنجی رنگ در اطرف سوییچ خودرو است که در تاریکی به راحتی میتوان سوییچ در جای خود قرار داد.دکمه های مه شکن ام 530 بر روی داشبورد و در قسمت بالای آن قرار گرفته اند و ارگونومی مناسبی دارند.

صفحه نمایش تهویه مطبوع اتوماتیک خودرو در اکثر موارد و زیر نور آفتاب قابل دیدن نیست زیرا منعکس کننده نور است اما کار کردن با آن راحت و آسان است.

صندلی های mvm 530 ارگونومی خوبی دارند و در طی مسافرت های طولانی خسته کننده نیستند.
در کمال تعجب کیفیت ظبط و بلندگوهای فابریک خودرو بسیار خوب است و پرتاب صدا و کیفیت خوبی دارد، البته طاقچه خودرو در بخش زیرین از جنس فلز بسیار قطور بوده و برای انداختن باند جدید و بریدن آن زحمت بسیاری لازم است.

از نکات مثبت دیگر ام وی ام 530 فرمان و کلاچ بی نهایت نرم خودرو است.دسته دنده خودرو نسبت به خودروهای دیگر جایگیری متفاوتی دارد که ارتفاع زیادی دارد.نکته مثبت طرز قرارگیری دسته این است که دست راننده میتوان بر روی کنسول وسط (Arm rest) قرار گیرد و به راحتی به تعویض دنده پرداخت و بدین ترتیب در سفرهای طولانی عمل فوق لذتبخش است اما همین مسئله در رانندگی تیز و اسپرت ضعیف تر عمل می کند.

آینه های جانبی ام وی ام 530 بزرگ و دارای کیفیت دید بسیار عالی هستند.
صدای استارت ام وی ام 530 و کارکرد آن در حالت درجا بسیار نرم و آرام است، البته با بالا رفتن دور موتور از 4000 دور بر دقیقه صدای موتور اندکی زیاد است.
سیستم تعلیق MVM 530 در جلو از نوع مک فرسون و در عقب از نوع مولتی لینک یا همان اتصالات چندگانه است و با همکاری لوتوس انگلستان طراحی شده است و عملکرد آنها فوق نرم است به طور که به خاطر بازی بیش از حد در سرعتگیرها کمک خودرو ضربه ای را به اتاق وارد می کند و البته همین کمک های بیش از حد نرم روی هندلینگ خودرو هم تاثیر منفی گذاشته و پیچیدن پیچ های تند با ام وی ام 530 اندکی دلهره آور است بنابراین در مدل های اولیه اکثر مالکان کمک های خودرو را با انواع خودروهای مختلف مانند مزدا 323 و ماکسیما و یا نمونه های اصلاح شده تعویض می کرند.ترمز های ام وی ام 530 در هر چهار چرخ دیسکی بوده و توانایی بسیار خوبی در ترمزگیری دارند همچنین مجموعه ABS و EBD به موقع وارد مدار می شوند.
فضای صندوق بار ام وی ام 530 فوق العاده بزرگ و جادار است و مجهز به صندوق پران برقی از داخل اتاق است که البته در هنگام حرکت خودرو برای ایمنی بیشتر غیر فعال می شود.

ایمنی پانصد و سی بسیار مناسب و بدنه خودرو به خصوص گلگیرها و درب های خودرو بسیار محکم و قطور هستند همچنین درب موتور بسیار سنگین است.وزن 1290 کیلوگرمی خودرو نیز گویای این امر است.

چیپ تیونینگ ام وی ام 530

کپی رایت ©:
مطالب فوق به طور اختصاصی برای مرکز ریمپ خودرو ریمپ چیپ ® نوشته شده اند و بدون نمونه مشابه در فضای وب هستند.برای نوشتن مقاله فوق زمان زیادی صرف شده بنابراین لطفا در صورت هر گونه کپی برداری یا اقتباس از مطلب فوق ذکر منبع الزامی است.🙂

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)