ریمپ لیفان 820 (murman)

افزایش شتاب لیفان 820

پتانسیل لیفان 820 برای ریمپ ⭕

لیفان 820 به عنوان پرچمدار کمپانی خودروسازی لیفان در سال 2014 و در سگمنت D یعنی سدان سایز متوسط به بازار معرفی شود و می توان آن را بعد از نیسان ماکسیما می توان بزرگ ترین و لوکس ترین خودروی سدان مونتاژی داخل کشور دانست.
پیشرانه لیفان 820 که در مبحث ریمپ ایسیو لیفان 820 نقش کلیدی را بازی می کند یک نمونه 2.4 لیتری (حجم دقیق 2373 سی سی) است که قادر به تولید 158 اسب بخار در دور موتور 5700 دور در دقیقه و 221 نیوتن متر در طیف دور موتوری 4000 الی 4500 دور در دقیقه است. توان موتور 158 اسب بخاری خودرو برای پیشرانه 2.4 لیتری کمتر از سطح انتظار است زیرا سایر خودروهای همرده با حجم موتور مشابه توان های بالای 180 اسب بخار را ارائه می کنند. طبق تست های ما لیفان 820 بر روی داینو قابلیت عرضه توان و گشتاور بیشتری را داراست اما برای پاس کردن استانداردهای آلایندگی یورو 5 ایسیو لیفان 820 توان خودرو را محدود و کنترل می کند.

کامپیوتر لیفان 820 یا همان ایسیو خودرو که مهم ترین کامپوننت کنترلگر در ریمپ لیفان 820 است از نوع دلفی MT22 است که جزء کامپیوترهای خودرویی پیشرفته و به روز است.ایسیوهای دلفی نسبت به ایسیوهای خانواده بوش، زیمنس و کانتیننتال دارای پارامترهای کنترلگر بیشتر و پیچیده تر هستند در نتیجه به تغییرات کیفیت سوخت و اکتان بنزین حساس هستند و در صورت استفاده از سوخت بی کیفیت وارد مد اکونومی و یا limp home میشوند در نتیجه ایسیو توان موتور را محدود می کند.
شایان ذکر است لیفان 820 با ایسیو بوش با کد فنی ME 7.8.8 نیز عرضه شده است.

میکرو ایسیوهای Bosch ME 7.8.8 در اکثریت موارد قفل (Lock) است.یعنی هنگامی که شما فایل دامپ (اطلاعات) کامپیوتر خودرو یا همان ایسیو را می خوانیم با دو حالت مواجه هستیم.

? در حالت اول ابتدای بیت های هگزادسیمال دامپ لیفان 820 با HEX های متوالی 9B 00 شروع شده اند.یعنی ایسیو خودرو Encrypt شده است و باید در ابتدا الگوریتم قفل ایسیو را Unlock کنیم و سپس شروع به ریمپ خودرو بکنیم.
توجه بفرمایید در مطلب فوق منظور ما شکستن قفل ایسیو نیست زیرا عملا قفلی در کار نیست بلکه با یک الگوریتم چک کننده مشابه چکسام کلی ایسیو مشابه هستیم که به منزله یک Gateway و این اجازه را به ما میدهد تا تغییرات دلخواه را بتوانیم روی بیت های تشکیل دهنده دامپ خودرو اعمال کنیم.
هدف از بیان نکته فوق این نیست که عمل ریمپ ایسیوهای دارای الگوریتم 9B 00 را یک کار دشوار، طاقت فرسا و پر ریسک جلوه دهیم بلکه مقصود ما نمایش توانایی های مجموعه ریمپ چیپ در شناخت کامل انواع الگوریتم های تشکیل دهنده دامپ ایسیو و تجربه ریمپ انواع مختلف ایسیوهای لیفان 820 است، همچنین نرم افزارها و پروگرامرهای اورجینال نیز در یاری کننده ما برای انجام ریمپ ایسیو lifan 820 با سهولت و دقت است.

? در حالت دوم ابتدای بیت های هگزادسیمال دامپ لیفان 820 با FA شروع شده است و به این معنی است که میکرو ایسیو لیفان قفل نیست و میتوان بدون نیاز به Unlock کردن مقطعی ایسیو به ریمپ آن پرداخت که موجب صرفه جویی زیاد در زمان ریمپ ایسیو میشود.

بعد از تشخیص نوع دامپ خودرو از بین انواع 9B 00 و FA جداول Potentional پر تعداد دامپ ایسیو جلب توجه می کنند.وجود جداول متعدد آوانس جرقه یا همان Spark Advance، جداول پاشش سوخت (Injection)، جداول Lambda و Torque اگرچه فرآیند ریمپ lifan را طولانی تر می کنند اما نتیجه دقیق تر و مهندسی تر است زیرا برای انواع شرایط فیزیکی مختلف یک ماتریس اختصاصی در اختیار داریم به طور مثال خودرو در شرایط جوی با Humidity بالا چگونه به تنظیم نسبت سوخت و هوا بپردازد.
نکته مثبت در کامپیوتر لیفان 820 این است که به راحتی میتوان به تغییر شیفت گیربکس پرداخت و از این طریق به معکوس های دقیق تر گیربکس دست یافت.
چیپ تیونینگ لیفان 820 موجب بهبود عملکرد خودرو و تطابق کامل خودرو با سوخت و محیط فیزیکی ایران میشود و تجربه رانندگی لذتبخشی با این سدان مدرن و ایمن را مهیا میسازد.
براساس بازخوردهای گرفته شده از مصرف کنندگان لیفان 820 توسط ما بیشترین موضوع عنوان شده تاخیر دریچه گاز بالای خودرو است که در روز تست نیز کاملا قابل حس بود و دلیل آن شیوه رفتار ایسیو با سوخت بی کیفیت است.

گیربکس لیفان 820 هماهنگی خوبی با پیشرانه دارد و به اصطلاح با آن کوپل است اما به علت وزن 1545 کیلوگرمی خودرو شتابگیری خودرو طبق تست های ما در محدوده 12.5 تا 13.5 ثانیه ثبت میشود که عددی معمولی است.باید توجه داشت هدف ما از این قبیل تست ها ارزیابی واقعی خودرو است و قصد نداریم خودرو را ضعیف تر از آنچه که هست جلوه بدهیم. سیستم تعلیق لیفان 820 در قسمت جلو از نوع مک فرسون و در قسمت عقب از نوع مولتی لینک چند اتصالی است که سیستم فنربندی مدرنی به حساب می آید. در تست های درایو ما با 820 این فنربندی هندلینگ و استحکام مناسبی را به همراه دارد اما در دست اندازها و چاله های خیابان اندکی کوبش و تکان های عرضی به همراه دارد.
.نقطه قوت لیفان 820 یعنی طراحی ضاهری بیرونی چشمگیر و حجیم باعث فروش مناسب این خودرو شد.چهره بیرونی لیفان 820 با الگو برداری مناسب از خودروهای مختلف و به روز دنیای خودرو انجام شده است. جایی که با تعویض رینگ های خودرو با نمونه های بزرگ تر 17 یا 18 اینچ استایل خودرو به خودروهای کره ای و آلمانی مدرن نزدیک میشود و حقیقتا جذاب و پویا ضاهر می شود.فضای داخلی لیفان 820 با تاکید بر لوکس بودن خودرو انجام شده و از احجام و زوایای رادیکالی و تیز در آن صرف نظر شده و سعی شده فضایی گرم و لوکس را پدید آورد.اشکال لوزی شکل روی رودری ها و صندلی خودرو به خوبی این حس را منتقل می کند.

امکانات ایمنی لیفان 80 شامل مثل 6 عدد ایربگ هوشمند (2 عدد جلو، 2 عدد جانبی و 2 عدد پرده ای) ، ترمز ABS (سيستم ترمز ضد قفل) ، EBD (سيستم توزيع الكترونيكی نيروی ترمز) ، BAS  یا همان سيستم كمكی ترمز مضاعف و از همه مهم تر ESP یا سيستم پايداری الكترونيكی است که در نوع خود قابل توجه است همچنین از تجهیزات رفاهی لیفان 820 میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

چراغ روشنایی روز Day light، گرمكن صندلی راننده، تهویه مطبوع اتوماتیک، قفل کودک،سان روف،چراغ های جلو هالوژن و عقب LED، روشن شدن اتوماتیک چراغ های جلو، خاموش شدن چراغ های جلو با تاخیر،تنظیم ارتفاع نور چراغ های جلو، سیستم ضد سرقت، مجهز به سیستم ISOFIX ، پاور ویندوز، ترمز پارك پدالی، صندلی چرمی، صندلی راننده با تنظیم گودی كمر، تنظیم برقی صندلی راننده در 6 جهت، سیستم ورود بدون كلید Keyless، استارت دكمه ای، كمربندهای جلو پیش كشنده، سنسور دنده عقب، دوربین عقب، كروز كنترل، چراغ داشبورد، كنترل سیستم صوتی از روی فرمان، تنظیم فرمان در 4 جهت، سیستم پخش MP5 با ورودی SD،USB،AUX،بلوتوث و GPS با شش بلندگو، خروجی برق 12 ولت و …

 

تقویت لیفان 820

ریمپ لیفان 820 توسط “ریمپ چیپ®” ?

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرویی ® Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه مدل های لیفان 820 با ایسیوهای دلفی MT22 و ایسیو بوش ME 7.8.8 را داراست.

ریمپ لیفان 820 شامل موارد ارتقا و بهینه گسترده زیر میشود:
? افزایش محسوس شتابگیری لیفان 820 با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection)، گشتاور (Torque) و بوست توربو
? افزایش قدرت موتور و گشتاور لیفان 820 بین 8 تا 12 درصد بسته به تیپ و نوع ایسیو و شماره کالیبراسیون آن
? کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر دریچه گاز لیفان 820 به همراه خطی کردن تعامل بین پدال و دریچه گاز برقی خودرو برای کسب رانندگی پویا
? کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب در شهرهای گرم در صورت نیاز
? اصلاح استراتژی تعامل گیربکس لیفان 820 با گشتاور و TPS دریافتی از ECU (آپدیت گیربکس لیفان 820 و بروزرسانی فریمور به آخرین patch)

? کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان با جبران افت توان حاصل شده از سوخت بی کیفیت
? تطابق دادن کامل پیشرانه لیفان 820 با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

?رفع ایراد احتراق ناقص لیفان 820 یا Misfiring
? بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا
? رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
به طور کلی برای افزایش شتاب لیفان 820 و یا تقویت لیفان 820 مطمئن ترین، مدرن ترین و اصولی ترین شیوه ممکن ریمپ ایسیو لیفان 820 اتوماتیک محسوب میشود زیرا بدون نیاز به تعویض قطعات مکانیکال و فیزیکی انجام میشود.پرفورمنس تیونینگ لیفان 820 به خوبی با ریمَپ آن حاصل میشود.

 

چیپ تیونینگ لیفان 820

آپشنال تیونینگ لیفان 820 ?

تغییر کاتاف لیفان 820 از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمپ لیفان 820 بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

? امکان ریمپ ایسیو لیفان هشتصد و بیست در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

?ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

?ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

?ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

⌚زمان ریمپ لیفان 820

به طور معمول زمان ریمپ لیفان 820 با ایسیو دلفی MT22 بین 1 تا 2 ساعت متغیر است و نمونه با ایسیو بوش 7.8.8 با میکرو S10F275 بین 1 ساعت تا 2.5 ساعت بسته به شماره کالیبراسیون نرم افزاری و خودرو قبل از ریمپ تست گرفته میشود زیرا در شماره کالیبراسیون های مختلف توانایی های مختلف متفاوت است.

هزینه ریمپ لیفان 820

ما در مجموعه ® Remapchip عاشق خودرو هستیم! همیشه سعی کرده ایم از ادعاهای گزاف دوری کنیم و برای قیمت گذاری محصولات و خدمات خود یک منطق به کار ببریم و مشتریان گرامی نیز با مطالعه موارد و مشاهده نمونه کارهای ما خود تصمیم بگیرند.منطق قیمت گذاری ریمپ در ریمپ چیپ بر مبنای قیمت ایسیو خودرو، قیمت خودرو، ماژول و لایسنس خریداری شده و دستمزد تکنسین است.بنابراین قیمت ریمپ لیفان 820 با توجه به موارد فوق محاسبه می شود و شما با تماس با ما می توانید از هزینه ریمپ ایسیو مطلع شودی.

تقویت موتور لیفان 820

کپی رایت ©:
مطالب فوق به طور اختصاصی برای مرکز ریمپ خودرو ریمپ چیپ ® نوشته شده اند و بدون نمونه مشابه در فضای وب هستند.برای نوشتن مقاله فوق زمان زیادی صرف شده بنابراین لطفا در صورت هر گونه کپی برداری یا اقتباس از مطلب فوق ذکر منبع الزامی است.?

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)