ریمپ کیا ریو

ریمپ ریو

پتانسیل ریو برای ریمپ ⭕

ریو اولین بار در سال 1379 شمسی (۲۰۰۰ میلادی) توسط کیا موتورز در سه مدل هاچ بک، سدان (صندوقدار) و استیشن واگن تولید شد. طراحی نمونه های اولیه کمی زمخت بودند و پیشانی خودرو شیب نه چندان جالب و گوژ پشت مانندی داشت، از این رو ریو در سال 1383 شمسی (2002 میلادی) دچار فیس لیفت شد و در پیشرانه، سیستم تعلیق و سیستم ترمز دچار بروزرسانی و بهینه سازی شد.

ریو با بهره گیری از پیشرانه 4 سیلندر خطی 1.5 لیتری (حجم دقیق 1497 سی سی) خود قادر به تولید 97 اسب بخار قدرت در 5500 دور بر دقیقه و 135 نیوتون متر گشتاور در 4500 دور بر دقیقه است. همچنین استاندارد آلایندگی این پیشرانه یورو 3 است. با وجود حجم پایین موتور ریو به واسطه ضرایب سنگین گیربکس و وزن 1040 کیلوگرمی خودرو در دنده های ابتدایی شتابگیری بسیار قابل قبولی دارد اگرچه به واسط ضرایب سبک گیربکس در دنده های سبک تر شتاب ثانویه خودرو به نسبت ضعیف است و دقیقا همین حجم موتور کم مصرف سوخت بسیار مناسبی برای ریو به همراه آورده است. تنها نقطه ضعف این پیشرانه صدای تولیدی بلند آن است که در دور موتورهای بالاتر کم کم آزار دهنده میشود و البته صدای موتور بی شباهت به صدای پراید نیست.

در مبحث ریمپ ریو با یک کامپیوتر خاص روبرو هستیم، ایسیو ریو از نوع زیمنس (Siemens) با کد فنی SIMK-42 است.در مقوله ریمپ Rio باید بدانید کامپیوتر ریو در داخل کابین و زیر جعبه فرمان خودرو و در محلی به اصطلاح بد دست قرار گرفته است.

نکته مثبت این است که کامپیوتر فوق به دلیل قرارگیری در کابین فاقد چسب آب بندی است و 4 عدد پیچ بدنه ایسیو به راحتی باز می شوند و با سهولت فراوان میتوان به اطلاعات ایسیو ریو دست یافت.

بعد از باز کردن قاب ایسیو و مشاهده برد کامپیوتر ریو، مجموعه ای منظم از آی سی ها، فلش، میکرو و مقاومت ها را مشاهده می کنیم.برد خودرو ریو بسیار منظم و مرتب و بیانگر مهندسی دقیق کیاموتورز کره جنوبی روی این خودرو است.

در ریمپ ایسیو ریو بعد از دستیابی به اطلاعات دامپ (اطلاعات موجود درون کامپیوتر یا ایسیو خودرو) متوجه میشیم جداول (Map) و ماتریس های کنترلگر سنسورها، مجموعه جرقه زنی خودرو و سیستم مدیریت سوخت بسیار ساده و به اصطلاح شسته رفته هستند.تعداد کم این جداول به خوبی بیانگر سن بالای خودرو و تکنولوژی به نسبت قدیمی کامپیوتر خودرو هستند از سوی دیگر با وجود یورو 3 بودن خودرو و همین تعداد کم جداول که از قضا شباهت زیادی به دامپ خودروی ال نود (تندر) دارند پاسخ دریافتی از ریمپ خودروی ریو بسیار مطلوب است و شاهد شتاب و کشش بسیار مطلوب خودرو بعد از ریمپ هستیم.

مطالب ذکر شده در بالا در حوزه ریمپ ایسیو ریو انحصاری بوده و بیانگر تسلط کامل مجموعه ریمپ چیپ بر ریمپ اصولی کیا ریو است.

استهلاک پیشرانه ریو در صورت نگهداری مناسب بسیار کمتر از خودروهای همرده و رقیب مانند موتور TU5 و XU7 است البته قطعات جلوبندی ریو اندکی زود مستهلک میشوند و قیمت قطعات تزیینی و بدنه خودرو بالاست.

سایپا نسخه فیس لیفت ریو را بین سال های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۱ در ایران مونتاژ کرد.جالب آن که نمونه های اولیه فاقد ایربگ و حتی ترمز ABS بودند که در سال 1389 با سختگیرانه تر شدن استانداردهای ایمنی ترمز ABS و ایربگ به امکانات ایمنی خودرو افزوده شدند.طراحی بدنه ریو را به طور کلی نه می توان زیبا توصیف کرد و نه زشت، ضاهر خودرو میانه رو و ملایم هست، البته طراحی بدنه ریو نسبت به خودروهای همرده در سال تولید کمی مدرن تر بود.

ریمپ ایسیو ریو

ریمپ ریو توسط  ® Remapchip 📈

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرویی ® Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه مدل های ریو شامل مدل دنده ای و ریو اتوماتیک را داراست.

ریمپ ایسیو ریو شامل موارد ارتقا،بهبود و رفع ایرادات زیر را شامل میشود:
🔴 افزایش چشمگیر شتاب ریو با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection) و گشتاور (Torque)
🔴 افزایش قدرت موتور و گشتاور ریو بین 10 تا 15 درصد بسته به تیپ و نوع ایسیو به کار رفته در خودرو (گیربکس اتوماتیک و دستی)
🔴 خطی کردن تعامل بین پدال و دریچه گاز خودرو
🔴 کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب
🔴 کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان
🔴 تطابق دادن کامل پیشرانه ریو و سی با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

🔴رفع ایراد احتراق ناقص ریو 
🔴 بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا
🔴 رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
🔴 رفع ایراد سنسور میل سوپاپ یا Camshaft

 

چیپ تیونینگ ریو

آپشنال تیونینگ ریو 🏁 

افزایش کاتاف ریو تا حد استاندارد برای توزیع گسترده تر نمودار و گراف های قدرت موتور و گشتاور در دور موتورهای مختلف
تغییر کاتاف کیا ریو از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمپ ریو بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

🎯 امکان ریمپ ecu ریو در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

🥇ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

🥈ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

🥉ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

بررسی کلی ریو توسط ™ Remapchip 🎯

رینگ های فولادی ریو کوچک هستند، مه شکن های جلو در نمونه مونتاژی سایپا حذف شده اند (هر چند دکمه مه شکن و سیم کشی آن داخل کابین موجود است) و آینه های جانبی مشکی براق هستند. 

طراحی داخلی ریو بسیار ساده و خلوت و شباهت ضاهری با داشبورد مزدا 323 دارد.داشبورد و رودری های خودرو از پلاستیک خشک ساخته شده اند که به راحتی روی آن ها خط می افتد همچنین رنگ قطعات و تریم های نقره ای خودرو در همان کارکردهای ابتدای دچار رنگ رفتگی می شوند.فرمان و کلاچ ریو فوق العاده نرم است و در زمان عرضه بسیار جلب توجه می کرد البته جا رفتن دنده ها و عادت به دسته دنده توپی شکل ریو اندکی نیاز به زمان دارد.آمپرها و نشان گرهای پشت فرمان خودرو فوق العاده ساده و با رنگ سبز هستند و بسیار قدیمی جلوه می کنند. همچنین ما هرگز دلیل رنگ عجیب و غریب سبز کلید سوییچ را پیدا نکردیم.

 در صورتی که قد راننده و سرنشین از 180 سانتی متر بالاتر باشد فضای پای ریو در قسمت عقب بسیار کم میشود همچنین در این وضعیت پای سرنشین جلویی ریو به علت تماس با داشبورد در وضعیت چندان راحتی قرار ندارد.صندلی های ریو بسیار راحت هستند و در سفرهای طولانی مانند خانواده پژو 206 خسته کننده نیستند همچنین در نمونه های اولیه حتی فوم صندلی ها کره ای بودند.

کپی رایت ©:
مطالب فوق به طور اختصاصی برای مرکز ریمپ خودرو ریمپ چیپ ® نوشته شده اند و بدون نمونه مشابه در فضای وب هستند.برای نوشتن مقاله فوق زمان زیادی صرف شده بنابراین لطفا در صورت هر گونه کپی برداری یا اقتباس از مطلب فوق ذکر منبع الزامی است.🙂

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)