ریمپ جک s5

ریمپ جک اس 5

پتانسیل جک S5 برای ریمپ ⭕

جک s5 را به نوعی میتوان موفق ترین SUV چینی کشور دانست زیرا جدا از فروش قابل توجه جک s5 توانست آزمون یا جواب خود را در بازار خودروهای کراس اورر پس دهد و به عنوان خودرویی قابل اطمینان و مدرن مطرح شود.همچنین چهره مدرن جک اس فایو که براساس هیوندای توسان نسل قبل یا همان ix35 شکل گرفته خود عامل دیگری در موفقیت این خودرو بود.

پیشرانه جک s5 توربو که نقش کلیدی را در ریمپ جک s5 ایفا می کند یک نمونه 2 لیتری (حجم دقیق 1997 سی سی) تنفس طبیعی است که مجهز به سیستم پرخوران یا توربوشارژ است. موتور جک اس 5 توانایی تولید 174 اسب‌بخار در 5200 دور در دقیقه و 235 نیوتن‌متر در بین 2000 تا 4000 دور در دقیقه را داراست. همچنین توربو جک اس فایو مجهز به تکنولوژی خنک کننده ی درون توربوشارژ است. توان و گشتاور تولیدی این پیشرانه تقریبا مشابه خودروهای تنفس طبیعی خانواده کیا-هیوندای است.
توان تولید شده توسط پیشرانه بوسیله گیربکس 6 سرعته دوکلاچه دستی یا اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل میشود و خودرو 4WD یا چهار چرخ متحرک نیست.

ایسیو جک s5 به عنوان مهم ترین رکن در مبحث ریمپ جک s5 در اکثریت خودروها از نوع دلفی با کد فنی MT80 است و به طور کلی جک های s5 عرضه شده با این ایسیو عملکرد بهتری نسبت به نمونه های دارای ایسیو بوش ME 7.8.8 با میکرو ST10F275 دارند.
همچنین باید توجه داشت ریمپ جک اس 5 با ایسیو دلفی MT80 پیچیده تر و دشوار تر از نمونه دارای ایسیو بوش است.ایسیو DELPHI جزء کامپیوترهای خودرویی پیشرفته و به روز است.ایسیوهای دلفی نسبت به ایسیوهای خانواده بوش، زیمنس و کانتیننتال دارای پارامترهای کنترلگر بیشتر و پیچیده تر هستند در نتیجه  نسبت به تغییرات کیفیت سوخت و اکتان بنزین حساس هستند و در صورت استفاده از سوخت بی کیفیت وارد مد اکونومی و یا limp home میشوند در نتیجه ایسیو توان موتور را محدود می کند.
شایان ذکر است جک اس فایو توربو با ایسیو بوش با کد فنی ME 7.8.8 نیز عرضه شده است.
میکرو ایسیوهای Bosch ME 7.8.8  با کد فنی ST10F275 در اکثریت موارد قفل (Lock) است.یعنی هنگامی که شما فایل دامپ (اطلاعات) کامپیوتر خودرو یا همان ایسیو را می خوانیم با دو حالت مواجه هستیم.

? در حالت اول ابتدای بیت های هگزادسیمال دامپ جک اس 5 توربو با HEX های متوالی 9B 00 شروع شده اند.یعنی ایسیو خودرو Encrypt شده است و باید در ابتدا الگوریتم قفل ایسیو را Unlock کنیم و سپس شروع به ریمپ خودرو بکنیم.
توجه بفرمایید در مطلب فوق منظور ما شکستن قفل ایسیو نیست زیرا عملا قفلی در کار نیست بلکه با یک الگوریتم چک کننده مشابه چکسام کلی ایسیو مشابه هستیم که به منزله یک Gateway و این اجازه را به ما میدهد تا تغییرات دلخواه را بتوانیم روی بیت های تشکیل دهنده دامپ خودرو اعمال کنیم.
هدف از بیان نکته فوق این نیست که عمل ریمپ ایسیوهای دارای الگوریتم 9B 00 را یک کار دشوار، طاقت فرسا و پر ریسک جلوه دهیم بلکه مقصود ما نمایش توانایی های مجموعه ریمپ چیپ در شناخت کامل انواع الگوریتم های تشکیل دهنده دامپ ایسیو و تجربه ریمپ انواع مختلف ایسیوهای جک S5 توربو است، همچنین نرم افزارها و پروگرامرهای اورجینال نیز در یاری کننده ما برای انجام ریمپ ایسیو jac s5 turbo با سهولت و دقت است.

? در حالت دوم ابتدای بیت های هگزادسیمال دامپ جک اس 5 توربو با FA شروع شده است و به این معنی است که میکرو ایسیو لیفان قفل نیست و میتوان بدون نیاز به Unlock کردن مقطعی ایسیو به ریمپ آن پرداخت که موجب صرفه جویی زیاد در زمان ریمپ ایسیو میشود.

بعد از تشخیص نوع دامپ خودرو از بین انواع 9B 00 و FA جداول Potentional پر تعداد دامپ ایسیو جلب توجه می کنند.وجود جداول متعدد آوانس جرقه یا همان Spark Advance، جداول پاشش سوخت (Injection)، جداول Lambda و Torque اگرچه فرآیند ریمپ jac را طولانی تر می کنند اما نتیجه دقیق تر و مهندسی تر است زیرا برای انواع شرایط فیزیکی مختلف یک ماتریس اختصاصی در اختیار داریم به طور مثال خودرو در شرایط جوی با Humidity بالا چگونه به تنظیم نسبت سوخت و هوا بپردازد.
نکته مثبت در کامپیوتر جک s5 این است که به راحتی میتوان به تغییر شیفت گیربکس پرداخت و از این طریق به معکوس های دقیق تر گیربکس دست یافت.
چیپ تیونینگ جک s5 توربو موجب بهبود عملکرد خودرو و تطابق کامل خودرو با سوخت و محیط فیزیکی ایران میشود و تجربه رانندگی لذتبخشی با این شاسی بلند مدرن و ایمن را مهیا میسازد.

گیربکس جک s5 هماهنگی خوبی با پیشرانه دارد و به اصطلاح با آن کوپل است و  طبق تست های ما در محدوده 11.5 تا 13.3 ثانیه ثبت میشود.باید توجه داشت هدف ما از این قبیل تست ها ارزیابی واقعی خودرو است و قصد نداریم خودرو را ضعیف تر از آنچه که هست جلوه بدهیم.

همچنین فرمان با نیروی کمکی برقی سرووموتور باعث میشود مجموعه فرمان خودرو مانند مجموعه های هیدرولیکی موجب افت توان نشود.

S5 با موفقیت آزمون های Us-NCAP(برنامه ی ارزیابی خودروی جدید ایالت متحده ی آمریکا), IIHS (موسسه ی بیمه برای تردد ایمن در بزرگراه ها) , FMVSS(استاندارد های امنیتی موتور خودروی ایالتی)را در آمریکا TRC(مرکز تحقیق حمل و نقل) را pass کرده است.

تیونینگ جک s5

ریمپ جک اس فایو توسط “ریمپ چیپ ®” ?

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرویی ® Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه مدل های جک اس 5 با ایسیوهای دلفی MT80 و ایسیو بوش ME 7.8.8 را در انواع جک اس فایو دنده ای و اتوماتیک را داراست.

ریمپ جک اس 5 شامل موارد ارتقا و بهینه گسترده زیر میشود:
? افزایش محسوس شتابگیری جک s5 با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection)، گشتاور (Torque) و بوست توربو
? افزایش قدرت موتور و گشتاور جک s5 بین 8 تا 12 درصد بسته به تیپ و نوع ایسیو و شماره کالیبراسیون آن
? کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر دریچه گاز جک s5 توربو به همراه خطی کردن تعامل بین پدال و دریچه گاز برقی خودرو برای کسب رانندگی پویا
? کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب در شهرهای گرم در صورت نیاز
? اصلاح استراتژی تعامل گیربکس جک s5 توربو با گشتاور و TPS دریافتی از ECU (آپدیت گیربکس جک s5 و بروزرسانی فریمور به آخرین patch)

? کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان با جبران افت توان حاصل شده از سوخت بی کیفیت
? تطابق دادن کامل پیشرانه جک s5 با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

?رفع ایراد احتراق ناقص جک اس 5 یا Misfiring به خصوص در نمونه با ایسیو بوش ME7
? بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا
? رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
به طور کلی برای افزایش شتاب جک s5 توربو و یا تقویت جک اس 5 مطمئن ترین، مدرن ترین و اصولی ترین شیوه ممکن ریمپ ایسیو جک s5 محسوب میشود زیرا بدون نیاز به تعویض قطعات مکانیکال و فیزیکی انجام میشود.پرفورمنس تیونینگ جک اس 5 توربو به خوبی با ریمَپ آن حاصل میشود.

 

ریمپ جک اس فایو

آپشنال تیونینگ جک اس 5 توربو ?

تغییر کاتاف جک s5 توربو از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمپ جک اس پنج بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

? امکان ریمپ ایسیو jac s5 turbo در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

?ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

?ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

?ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

⌚زمان ریمپ جک s5 turbo

به طور معمول زمان ریمپ جک turbo s5 با ایسیو دلفی MT80 بین 1 تا 2 ساعت متغیر است و نمونه با ایسیو بوش 7.8.8 با میکرو S10F275 بین 1 ساعت تا 2.5 ساعت بسته به شماره کالیبراسیون نرم افزاری متغیر است همچنین خودرو قبل از ریمپ تست گرفته میشود زیرا در شماره کالیبراسیون های مختلف توانایی های مختلف متفاوت است.

هزینه ریمپ جک اس 5 توربو

ما در مجموعه ® Remapchip عاشق خودرو هستیم! همیشه سعی کرده ایم از ادعاهای گزاف دوری کنیم و برای قیمت گذاری محصولات و خدمات خود یک منطق به کار ببریم و مشتریان گرامی نیز با مطالعه موارد و مشاهده نمونه کارهای ما خود تصمیم بگیرند.منطق قیمت گذاری ریمپ در ریمپ چیپ بر مبنای قیمت ایسیو خودرو، قیمت خودرو، ماژول و لایسنس خریداری شده و دستمزد تکنسین است.بنابراین قیمت ریمپ جک s5 توربو با توجه به موارد فوق محاسبه می شود و شما با تماس با ما می توانید از هزینه ریمپ ایسیو مطلع شودی.

افزایش شتاب جک s5

کپی رایت ©:
مطالب فوق به طور اختصاصی برای مرکز ریمپ خودرو ریمپ چیپ ® نوشته شده اند و بدون نمونه مشابه در فضای وب هستند.برای نوشتن مقاله فوق زمان زیادی صرف شده بنابراین لطفا در صورت هر گونه کپی برداری یا اقتباس از مطلب فوق ذکر منبع الزامی است.?

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)