ریمپ جنسیس کوپه

چیپ تیونینگ چنسیس کوپه

پتانسیل هیوندای جنسیس کوپه برای ریمپ ⭕

هیوندای جنسیس کوپه یک رنسانس واقعی برای برند هیوندای محسوب میشود زیرا اولین خودروی کوپه دیفرانسیل عقب هیوندای بود که میتوانست رنگ و بوی یک خودروی هیجان انگیز را از برند محافظه کار هیوندای به شما القا کند و همچنین مشاهده کردیم که این خودرو منجر به شکل گیری برند مستقل جنسیس شد.بنابراین متوجه میشویم در ریمپ جنسیس کوپه با یک خودرو خاص طرف هستیم که هیوندای تمام توان خود برای عرضه یک خودرو متفاوت را روی آن به کار بسته بود.

پیشرانه 3.8 لیتری جنسیس که توانایی تولید قدرت ۳۰۶ اسب بخار در 6300 دور بر دقیقه و گشتاوری برابر با ۳۶۰Nm در 4700 دور بر دقیقه را دارد توانست به خوبی این خودروی کره ای را در بازار ایران جا بیندازد و به سرعت نظر قشر جوان را به خود جلب کند اگرچه با ریمپ ایسیو جنسیس کوپه میتوان به سطح های بالاتری از لذت رانندگی دست پیدا کرد. شتاب صفر تا صد این اتومبیل با گیربکس ۶ سرعته تیپ ترونیک ۵٫۴ ثانیه‌بوده و می‌تواند حداکثر به سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت برسد. در زمان عرضه هیوندای جنسیس کوپه با ضاهر رادیکالی و جذاب، پدال های شیفتر پشت فرمان،کالیپرهای ترمز برمبو  در برخی مدل ها بسیار جذاب جلوه می کرد.همچنین صدای بم و گیرای اگزوز حتی در دورهای پایین بسیار لذتبخش است و البته با ریمپ ایسیو هیوندای جنسیس کوپه می توان متدهای pop & bang و یا بک فایر را روی اگزوز این خودرو پیاده کرد در نتیجه می توان از صدای بک فایرهای زیبای این خودرو لذت برد. در سال 2013 هیوندای در اقدامی مثبت اقدام به عرضه جنسیس کوپه فیس لیفت کرد که با بهبودهای فراوانی براساس بازخوردهای گرفته از هیوندای جنسیس اولد فیس همراه بود از این بهبودها میتوان به بهبود ترمزگیری خودرو، بهبود متریال داخل کابین، عرضه پیشرانه GDI با تزریق مستقیم سوخت و قدرت 348 اسب بخاری اشاره کرد. بدین ترتیب گشتاور خودرو نیز به حدود۴۰۰ نیوتن متر گشتاور در ۵۳۰۰ دور در دقیقه ارتقاء پیدا کرد و با این اوصاف جنسیس کوپه عملا وارد رقابت با فورد موستانگ و سایر خودروهای اسپرت معروف شد.

ایسیو هیوندای جنسیس به کار رفته در نمونه های مختلف آن که در مبحث ریمپ ایسیو جنسیس کوپه نقش اصلی را ایفا می کند از نمونه های دلفی با کدهای فنی MT38 و MT86 است.ایسیوهای فوق از کامپیوترهای خودرویی مدرن و پیشرفته تلقی می شوند که نیازمند پروگرامرهای پیشرفته برای خواندن، نوشتن و ریمپ ایسیو هستند.در ریمپ ایسیو هیوندا جنسیس کوپه ارتقا اصولی و محسوس شتاب، کشش و گشتاور خودرو به خوبی مورد توجه قرار گرفته و لذت رانندگی با خودرو دو چندان میشود همچنین لگ و مکث خاص خودرو در تعویض دنده از 2 به 3 نیز برطرف میشود. به طور کلی در ریمپ ایسیو جنسیس کوپه به افزایش پرفورمنس خودرو در تمامی حالات شتابگیری اولیه، ثانویه و نواحی درگ تورک توجه ویژه داشته ایم.

به علت فریمور پیشرفته ایسیو خودرو مَپ کردن ایسیو فوق محک کاملی بر توانایی های تیونر است همچنین توجه بفرمایید برخی مجموعه های مختلف ادعاهای کذبی مبنی بر این که ایشان صرفا می توانند جنسیس کوپه را ریمپ کنند داشته اند که عوامانه به نظر می رسند.

ریمپ هیوندای جنسیس کوپه

ریمپ و تیونینگ جنسیس کوپه توسط  ® Remapchip ?

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرویی ® Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه مدل های هیوندای جنسیس کوپه با سیستم تزریق سوخت MPI و GDI را در نمونه های اولد فیس و نیوفیس با ایسیوهای دلفی MT38 و دلفی MT 86 را داراست.

ریمپ جنسیس کوپه شامل موارد ارتقا و بهینه گسترده زیر میشود:
? افزایش محسوس شتابگیری جنسیس کوپه با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection)، گشتاور (Torque) و بوست توربو
? افزایش قدرت موتور و گشتاور هیوندای جنسیس کوپه بین 8 تا 12 درصد بسته به تیپ و نوع ایسیو و شماره کالیبراسیون آن
? کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر دریچه گاز هیوندای جنسیس کوپه به همراه خطی کردن تعامل بین پدال و دریچه گاز برقی خودرو برای کسب رانندگی پویا
? کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب در شهرهای گرم در صورت نیاز
? اصلاح استراتژی تعامل گیربکس جنسیس کوپه با گشتاور و TPS دریافتی از ECU (آپدیت گیربکس هیوندای جنسیس کوپه)

? کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان با جبران افت توان حاصل شده از سوخت بی کیفیت
? تطابق دادن کامل پیشرانه هیوندای جنسیس کوپه با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

?رفع ایراد احتراق ناقص هیوندای جنسیس یا Misfiring
? بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا
? رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
به طور کلی برای افزایش شتاب جنسیس کوپه و یا تقویت هیوندای جنسیس کوپه مطمئن ترین، مدرن ترین و اصولی ترین شیوه ممکن ریمپ ایسیو هیوندای جنسیس کوپه  محسوب میشود زیرا بدون نیاز به تعویض قطعات مکانیکال و فیزیکی انجام میشود.پرفورمنس تیونینگ هیوندای جنسیس کوپه به خوبی با ریمَپ آن حاصل میشود.

 

تیونینگ جنسیس کوپه

 ?  آپشنال تیونینگ هیوندای جنسیس کوپه

تغییر کاتاف جنسیس کوپه از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمپ هیوندای جنسیس کوپه بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

? امکان ریمپ جنسیس کوپه در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

?ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

?ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

?ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

افزایش شتاب جنسیس کوپه

کپی رایت ©:
مطالب فوق به طور اختصاصی برای مرکز ریمپ خودرو ریمپ چیپ ® نوشته شده اند و بدون نمونه مشابه در فضای وب هستند.برای نوشتن مقاله فوق زمان زیادی صرف شده بنابراین لطفا در صورت هر گونه کپی برداری یا اقتباس از مطلب فوق ذکر منبع الزامی است.?

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)