ریمپ هایما s7

ریمپ هایما s7 توربو

پتانسیل هایما S7 برای ریمپ ⭕

خودروی هایما اس7 برای اولین بار درسال 2010 با همکاری یکی از شرکت های چینی توسط ایران ‏خودرو و تحت پلتفرم مزدا ایکس 7 به بازار عرضه شد. به دلیل بهره گیری از پیشرانه 2 لیتری تنفس طبیعی و گیربکس اتوماتیک شتابگیری اولیه و ثانویه هایما اتمسفریک چندان چشمگیر نیست و اکثر مصرف کنندگان بدین مسئله اذعان دارند. به همین دلیل پس از 3 بار تجدید طراحی مدل توربوشارژ به بازار عرضه شد که با چهره ای فیس لیفت شده شبیه SUV های کره ای و بدنه حجیم باعث شد بازار به آن روی خوش نشان دهد. در بخش های فنی این خودرو از فناوری های بوش، مزدا و میتسوبیشی ‏استفاده شده است.
پیشرانه 4 سیلندر نمونه 2 لیتری تنفس طبیعی با کد فنی HM484Q-A در نمونه اتوماتیک قادر به تولید 148 اسب بخار و 180 نیوتون متر گشتاور است و نمونه توربو با کد فنی HM484Q-T با حجم 1795 سی سی از نوع VVT دوبل یا DVVT (زمانبندی متغیر پیشرفته سوپاپ ها) قادر به تولید حداکثر 170 اسب بخار در 5500 ‏دور ( طبق گفته شرکت چینی 183 اسب بخار) و حداکثر گشتاور 230 نیوتون متر در 1800 تا ‏‏ 4500 دور در دقیقه است. پیشرانه این خودرو ساخت میتسوبیشی ژاپن میباشد ضریب تراکم موتور 9.3:1 میباشد. ایسیو هایما که در مبحث ریمپ هایما اس هفت با آن سرو کار داریم از کمپانی بوش با کد فنی ME17 است.ایسیو فوق از ایسیوهای مدرن امروزیست که دارای پردازنده تریکور (Tricore) است به همین دلیل نیازمند پروگرامرهای پیشرفته برای انجام عمل ریمپ ایسیو است.
خوشبختانه به علت بهره گیری از ایسیوهای خانواده بوش در خودرو هایما میتوان مپ های قانونمند این خودرو را استخراج و به ریمپ آن ها براساس سوخت موجود در جایگاه های ایران پرداخت زیرا خودروی هایما با بهره گیری از استاندارد آلایندگی یورو 5 نیازمند بنزین با اکتان و کیفیت بالا به خصوص در نمونه های توربوشارژر است.از نظر ما خودرو هایما از خودروهای مستعد برای ریمپ ایسیو است زیرا خوشبختانه در این خودرو شاهد به کارگیری گیربکس CVT ضریب متغیر نیستیم.
وارد شدن سامانه توربوشارژ در نمونه توربو به مدار از دور موتور 1700 rpm است بنابراین در حین حرکت در ترافیک و زمان ھایی که نیاز به بهره گیری از قدرت بالا و بالطبع بالا رفتن مصرف سوخت نمیباشد عملکرد پیشرانه مانند خودروهای اتمسفریک (تنفس طبیعی) است اما با بالارفتن دور موتور سامانه توربو وارد مدار میشود.
باک هایما دارای ظرفیت 61 لیتری است و مصرف سوخت ترکیبی آن 9.6 لیتر در صد کیلومتر اشاره شده است. و استاندارد ‏آلایندگی یورو 5 میباشد که در خودروی هایما اس 7 تولیدی سال 2010 میانگین مصرف سوخت در ‏گیربکس دستی 8.1 لیتر و در گیربکس اتوماتیک 8.8 لیتر میباشد.‏همچنین سیستم سوخت رسانی هایما از برند بوش تامین شده است.
جعبه دنده این ماشین تیپ ترونیک و ساخت شرکت هیوندای پاورتک (POWERTECH) کره جنوبی است و نهایت سرعت ‏خودروی هایما 170 کیلومتر بر ساعت است. در مورد شتاب  هایما تولید شده سال 2010 صفر تا صد کیلومتر بر ساعت خودرو بین 16 تا 20 ثانیه ثبت می شود که قابل قبول نیست  بنابراین در طرح جدید سال 2016 به این نکته توجه فراوانی شد و شتاب خودرو با بهبود مطلوب به 10 تا 12 ثانیه طبق تست های ما رسیده که البته با ریمپ ایسیو هایما و تطابق آن با بنزین ایران میتوان نتایج بهتری نیز استخراج کرد.فرمان برقی هایما s7 توربو به علت این که توان اضافی از موتور نمیگیرد تاثیر مثبتی در عدم افت توان ناشی از سیستم های هیدرولیک دارد.
از رقبای هایما S7 میتوان به خودروهایی همچون تیگو 5 و جک S5 شش اشاره کرد.
نکته قابل توجه دیگر مربوط به سیستم تعلیق این ماشین است که سیستم فنربندی جلوی ماشین مک ‏فرسون و سیستم عقب از نوع مستقل چنداتصاله یا به اصطلاح مولتی لینک میباشد. از نقاط ضعف هایما S7 میتوان به مصرف بالای سوخت آن اشاره کرد که سازمان ملی استاندارد ایران در سال 1397 بدلیل مصرف ‏سوخت بالای این ماشین دستور توقف مونتاژ این خودرو را داد که در نوع خود این حرکت کمی عجیب بود.
ریمپ ایسیو هایما s7 لذت رانندگی بسیاری برای این خودرو به ارمغان می آورد.

افزایش شتاب هایما s7

ریمپ و تیونینگ هایما اس 7 توسط  ® Remapchip 🚩

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرویی ® Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه مدل های هایما s7 در نمونه های معمولی با گیربکس اتوماتیک و دستی و هایما s7 توربو با گیربکس دستی و اتوماتیک را داراست.

ریمپ هایما s7 معمولی و توربو شامل موارد ارتقا و بهینه زیر میشود:
? افزایش محسوس شتابگیری هایما s7 با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection)، گشتاور (Torque) و بوست توربو
? افزایش قدرت موتور و گشتاور هایما s7 بین 8 تا 12 درصد بسته به تیپ و نوع ایسیو و شماره کالیبراسیون آن
? کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر دریچه گاز هایما s7 به همراه خطی کردن تعامل بین پدال و دریچه گاز برقی خودرو برای کسب رانندگی پویا
? کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب در شهرهای گرم در صورت نیاز
? اصلاح استراتژی تعامل گیربکس هایما اس 7 با گشتاور و TPS دریافتی از ECU (آپدیت گیربکس هایما s7)

? کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان با جبران افت توان حاصل شده از سوخت بی کیفیت
? تطابق دادن کامل پیشرانه هایما s7 با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

?رفع ایراد احتراق ناقص هایما s7 یا Misfiring
? بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا
? رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
به طور کلی برای افزایش شتاب هایما s7 و یا تقویت هایما s7 مطمئن ترین، مدرن ترین و اصولی ترین شیوه ممکن ریمپ ایسیو هایما s7 توربو و معمولی محسوب میشود زیرا بدون نیاز به تعویض قطعات مکانیکال و فیزیکی انجام میشود.پرفورمنس تیونینگ هایما اس هفت به خوبی با ریمَپ آن حاصل میشود.

 

تیونینگ هایما s7

🚩 آپشنال تیونینگ هایما اس 7

تغییر کاتاف هایما s7 از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمپ haima s7 turbo بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

🚩 امکان ریمپ هایما s7 در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

🚩 ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

🚩 ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

🚩 ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

? کلیپ ریمپ هایما s7 و تست خودرو

کپی رایت ©:
مطالب فوق به طور اختصاصی برای مرکز ریمپ خودرو ریمپ چیپ ® نوشته شده اند و بدون نمونه مشابه در فضای وب هستند.برای نوشتن مقاله فوق زمان زیادی صرف شده بنابراین لطفا در صورت هر گونه کپی برداری یا اقتباس از مطلب فوق ذکر منبع الزامی است.?

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)