ریمپ دانگ فنگ اچ سی کراس (H30 Cross)

ریمپ دانگ فنگ h30 cross

معرفی

خودرو دانگ فنگ اچ سی کراس (H30 Cross) با موتور نام آشنای TU5 و گیربکس اتوماتیک AISIN ژاپنی تیپ ترونیک در ابتدا با ایسیو (ECU) بوش (Bosch) با کد ME 7.4.4 به بازار عرضه شد.دلیل انتخاب این ایسیو از سوی سازنده مقداری جای تعجب دارد زیرا این ایسیو بر روی 206 های تیپ پنجی که بین سال های 81 تا 85 تولید شده اند به کار رفته است و به نوعی Deprecated محسوب میشود.لازم به ذکر است ایسیوهای به کار رفته در خودروهای 206 تیپ 5 از سال 85 به بعد به نوع بوش ME 7.4.5 ارتقا پیدا کردند که توانایی بیشتری در مقوله پردازش و مصرف سوخت دارند و استانداردهای آلایندگی بالاتری را پاس می کنند و انتظار میرفت که سازنده خودرو حداقل از ایسیو بوش (Bosch) با کد ME 7.4.5 در خودرو اچ سی کراس استفاده کند. 

شرکت ایران خودرو در اقدامی مثبت ایسیو مدرن تر بوش (Bosch) با کد Me 7.8 را جایگزین ECU های قبلی نصب شده روی H30 Cross کرده است که عملکرد قابل قبول تری نسب به نمونه های پیشین دارند.نکته جالب در اینجاست که هنوز هم بر روی برخی خودروهای H30 Cross ایسیو بوش با کد ME 7.4.4 نیز نصب می شود.

توجه بفرمایید در ریمپ خودرو اچ سی کراس با ایسیو بوش با کد ME 7.4.4 اطلاعات (دامپ) کامپیوتر خودرو با سهولت از طریق پورت OBD II خوانده (Read) میشود و پس از ریمپ و چکسام گیری (Checksum correction) مپ ایسیو دوباره از طریق همان پورت بر روی ایسیو خودرو اطلاعات تازه نوشته (Write) می شوند.

اما در نمونه های با کد ME 7.8 نیاز به عمل J-Tag و یا K-Tag برای خواندن اطلاعات موجود بر روی ایسیو وجود دارد.همچنین نمونه دارای ایسیو بوش ME 7.8 در اکثر موارد داری قفل نرم افزاری پیچیده به اصطلاح “9B 00” است، بدین معنی که ECU خودرو رمزنگاری (Encrypt) شده است و باید در ابتدا Unlock (گشودن قفل) شود و سپس عمل ریمَپ روی آن صورت بپذیرد.

شرکت ریمپ و تیونینگ خودرو ® Remapchip توانایی Unlock کردن این ایسیو را با علم کامل نسبت به رمزنگاری 128 بیتی اعمال شده روی آن داراست.

همچنین توجه بفرمایید نمونه های بدون قفل نرم افزاری با حروف HEX خاصی شروع می شوند (FA) که تشخیص آن ها به دانش تیونر برمی گردد.

همانطور که مشاهده می کنید مطالب عنوان شده در سایت های مشابه خودرویی تا به حال بیان نشده اند و مطالب فوق و روش ریمَپ (Remap) و چیپ تیونینگ خودرو اچسی کراس انحصاری است.

نقاط ضعف خودرو

خودرو دانگ فنگ اچ سی کراس (H30 Cross) از موتور نام آشنای TU5 بهره میبرد که همان پیشرانه استفاده شده در خودرو 206 تیپ 5 و تیپ 6 است.جعبه دنده به کار رفته در این خودرو گیربکس اتوماتیک AISIN ژاپنی تیپ ترونیک است که هماهنگی خوبی با پیشرانه دارد در واقع این خودرو به نوعی یک 206 تیپ 6 بهینه سازی شده است و گیربکس اتوماتیک آن مشکلات معروف جعبه دنده قدیمی AL4 را ندارد.

به طور کلی خودروهای H30 Cross از 4 ایراد عمده رنج میبرند که عبارتند از:

ایراد فراگیر ناک (Knock) یا ضربه موتور:

این پدیده تاثیرات مخربی روی موتور خودرو دارد و دلیل اصلی شکل گیری آن عدم سازگاری این خودرو و کالیبراسیون نرم افزاری آن با بنزین و سوخت ایران است.

❗❗❗ توصیه جدی به دارندگان دانگ فنگ اچ سی کراس (H30 Cross)
لطفا از نصب و جایگزین کردن شمع های سوزنی با قدرت جرقه زنی بالا مانند شمع های سوزنی ایریدیوم و لیزری بپرهیزید با نمونه فابریک خودرو بپرهیزید.توان جرقه زنی موتور TU5 این خودرو بیش از اندازه است و به علت عدم سازگاری با بنزین ایران دائما باعث بروز پدیده ناک میشود.اگرچه پدیده ناک در اکثر خودروها مشاهده میشود اما در خودرو دانگ فنگ اچ سی کراس این پدیده بسیار حادتر هست و صدای ناک به وضوح شنیده میشود.

تاخیر بسیار بالای دریچه گاز برقی خودرو (Throttle Position) و واکنش کند پدال گاز (Pedal Position) به فشرده شدن که باعث عدم انتقال صحیح قدرت و فشار آوردن به صفحات گرافیتی گیربکس اتوماتیک می شود.

دمای بالای تولیدی پیشرانه:

حرارت بالای برخاسته از موتور خودرو در هنگام باز کردن کاپوت جلو به وضوح بیانگر دمای بیش از اندازه بالای موتور خودرو است، بخشی از حرارت تولید شده به علت پدیده ناک در این خودرو است زیرا ضریب انتقال حرارت در این حالت بیشتر میشود.

مشکلات مربوط به گیربکس اتوماتیک:

سردرگمی گیربکس در انتخاب دنده مناسب و سبک کردن بیش از حد دنده ها برای کاهش مصرف سوخت، عملکرد کلی گیربکس اتوماتیک را برای کارکرد روان و صحیح تحت الشعاع قرار داده است بنابراین ریمَپ TCU (ایسیو گیربکس) و آپدیت آن در شرایط مختلف ضروری است.

 

ریمپ و تیونینگ دانگ فنگ اچ سی کراس

ریمپ دانگ فنگ اچ سی کراس توسط “ریمپ چیپ®” 🥇

افزایش چشمگیر شتاب اولیه و ثانویه با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection) و گشتاور (Torque)
افزایش قدرت موتور و گشتاور خودرو بین 10 تا 15 درصد
کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر دریچه گاز به خصوص در تعویض دنده از 1 به 2 و در ابتدای حرکت
کاهش دمای بالای موتور رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب
کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان خودرو
• تطابق دادن کامل پیشرانه با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد شایع ناک و احتراق ناقص

آپدیت و ریمپ گیربکس برای انتخاب دنده مناسب و در زمان مناسب و تطابق دادن ضرایب گیربکس اتومات با گشتاور جدید
رفع ایراد احتراق ناقص یا Misfiring 
• بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا 
خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست

😈 آپشنال تیونینگ:

• افزایش کات آف تا حد استاندارد برای توزیع گسترده تر نمودار و گراف های قدرت موتور و گشتاور در دور موتورهای مختلف
• تغییر کات آف از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
• ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت
• ریمپ بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

🎯 امکان ریمپ دانگ فنگ اچ سی کراس در سه استیج (Stage) متفاوت:

🥇ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

🥈ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

🥉ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

 

ویدیوهای ریمپ اچ سی کراس 🎥

این مقاله با عبارات زیر بیشتر سرچ شده است:

ریمپ دانگ فنگ

ریمپ اچ سی کراس

ریمپ اچ سی

چیپ تیونینگ دانگ فنگ اچ سی کراس

چیپ تیونینگ dongfeng h30 cross

افزایش شتاب دانگ فنگ اچ سی کراس

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (3 رای)