ریمپ تیگو 7

ریمپ تیگو 7

پتانسیل چری تیگو 7 برای ریمپ ⭕

قبل از معرفی پروسه ریمپ چری تیگو 7 و پرداختن به مسائل فنی بگذارید در همین ابتدا بگوییم تجربه ریمپ تیگو یکی از لذت بخش ترین تجارب ما در حوزه ریمپ یک خودرو است زیرا بعد از ریمپ این خودرو توانمند و مستعد با یک خودرو شاداب، اکتیو و پویا روبرو هستیم به گونه ای که در هنگام شتابگیری احساس فشرده شدن به صندلی در این خودرو کاملا حس می شود، با این تفاسیر به سراغ ریمپ یکی از جذاب ترین خودروهای تولید شده توسط کمپانی چری و یکی از برترین خودروهای چینی حال حاضر یعنی ریمپ تیگو 7 توربو می رویم.

در مبحث ریمپ tiggo 7 در ابتدا پیشرانه 1500 سی سی این خودرو چندان نوید رانندگی تند و تیزی را نشان نمیداد اما بعد از تست خودرو متوجه شدیم با وجود سیستم پرخوران توربو و گیربکس دوکلاچه پیشرفته متوجه شدیم چری تیگو 7 پتانسیل های بسیاری برای کسب یک نتیجه مطلوب و متمایز را داراست.

پیشرانه تیگو یک نمونه 1.5 لیتری است که  قادر به تولید 147 اسب بخار قدرت 5500 دور بر دقیقه و 210 نیوتن متر گشتاور در دور موتورهای بسیار پایین 1800 دور بر دقیقه تا حوالی دور موتور 4000 است.بنابراین شتابگیری تیگو 7 یکدست و پیوسته صورت می گیرد و به طور مثال مانند خودرو سورن توربو دارای نوسان در حین شتابگیری نیست.

نکته قابل توجه تراکم نسبتا پایین موتور چری تیگو 7 است که به میزان 9.5 به 1 رسیده و از این لحاظ وضعیت بهتری نسبت به سایر خودروهای موجود در ایران مانند خانواده خودروهای MG دارد.

از موارد مثبت در مکانیزم گیربکس تیگو 7 میتوان به استفاده از گیربکس دوکلاچه خشک اشاره کرد که عملکرد بسیار رضایتبخشی نسبت به انواع گیربکس های رایج CVT خودروهای چینی یا کره ای همرده داراست.

مغز متفکر خودرو یا همان ایسیو خودرو که در مبحث ریمپ تیگو سون اصلی ترین نقش را ایفا می کند از برند Bosch و کد فنی ME 17 است.ایسیو فوق ساختار پلاستیکی دارد و کاملا وکیوم هست بنابراین لازم است ریمپ این ایسیو بدون باز کردن و از راه پورت OBD-II انجام شود تا موجب ابطال گارانتی خودرو نیز نشود و هیچ تغییر فیزیکی روی خودرو اعمال نشود.ایسیو فوق صرفا توسط پروگرامرهای اختصاصی و پیشرفته K-TAG اصلی از شرکت Alientech ایتالیا و Trasdata از برند مطرح دیم اسپرت قابل ریمپ است.

کشش و شتاب تیگو 7 بعد از ریمپ نرم افزاری ایسیو باز هم دچار بهبود قابل توجه میشود و لذت رانندگی با این خودروی پیشرفته دوچندان میگردد.

چیپ تیونینگ تیگو 7

ریمپ و تیونینگ تیگو 7 توسط  ® Remapchip ?

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرویی ® Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه مدل های چری تیگو 7 یا همان چیپ تیونینگ تیگو 7 با موتور 1500 سی سی DVVT توربو و گیربکس دوکلاچه خکش را در انواع اولد فیس و نیو فیس را داراست.

ریمپ تیگو 7 توربو شامل موارد ارتقا و بهینه زیر میشود:
? افزایش ممحسوس شتابگیری تیگو 7 با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection)، گشتاور (Torque) و بوست توربو
? افزایش قدرت موتور و گشتاور تیگو 7 بین 8 تا 10 درصد بسته به تیپ و نوع ایسیو و شماره کالیبراسیون آن
? کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر دریچه گاز تیگو 7 به همراه خطی کردن تعامل بین پدال و دریچه گاز برقی خودرو برای کسب رانندگی پویا
? کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب در شهرهای گرم در صورت نیاز
? اصلاح استراتژی تعامل گیربکس دو کلاچه خشک تیگو با گشتاور و TPS دریافتی از ECU (آپدیت گیربکس تیگو 7)

? کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان با جبران افت توان حاصل شده از سوخت بی کیفیت
? تطابق دادن کامل پیشرانه تیگو 7 با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

?رفع ایراد احتراق ناقص تیگو 7 یا Misfiring
? بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا
? رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
به طور کلی برای افزایش شتاب تیگو 7 و یا تقویت تیگو 7 مطمئن ترین، مدرن ترین و اصولی ترین شیوه ممکن ریمپ ایسیو تیگو 7 محسوب میشود زیرا بدون نیاز به تعویض قطعات مکانیکال و فیزیکی انجام میشود.پرفورمنس تیونینگ تیگو 7 به خوبی با ریمَپ آن حاصل میشود.

 

افزایش شتاب تیگو 7

 ?  آپشنال تیونینگ تیگو 7

تغییر کاتاف تیگو 7 از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمپ تیگو بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

? امکان ریمپ تیگو 7 در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

?ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

?ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

?ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

? کلیپ ریمپ تیگو 7 و تست خودرو

کپی رایت ©:
مطالب فوق به طور اختصاصی برای مرکز ریمپ خودرو ریمپ چیپ ® نوشته شده اند و بدون نمونه مشابه در فضای وب هستند.برای نوشتن مقاله فوق زمان زیادی صرف شده بنابراین لطفا در صورت هر گونه کپی برداری یا اقتباس از مطلب فوق ذکر منبع الزامی است.?

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)