ریمپ کاپرا

ریمپ کاپرا 2 و 1

پتانسیل کاپرا برای ریمپ ⭕

وانت کاپرا یکی از پیکاپ های موفق در کشورمان است که توسط شرکت خوشنام بهمن موتور مونتاژ کننده خودروهای مزدا و فاو (بسترن) به بازار عرضه شد.عرضه کاپرا باعث شد تا نگرش مردم نسبت خودروهای پیکاپ (یا همان وانت‌) در کشورمان تغییر کند و وانت ها صرفا به عنوان وسیله نقلیه کار تلقی نشوند زیرا تا قبل از این دو وانت تویوتا هایلوکس و نیسان پیکاپ با قیمت های تقریبا بالا برای اکثر مردم غیر قابل دستیابی بودند و قیمت به نسبت مناسب کاپرا باعث دستیابی آحاد مردم به این دست از خودرو ها شد.
همچنین کیفیت فنی قابل قبول کاپرا در قیاس با سایر وانت های بی نام و نشان مانند وانت DEER باعث استقبال از این خودرو شد و قیمت کاپرا 2 و 1 نسبت به کارایی این خودرو و در قیاس با خودروهایی مانند تویوتا هایلوکس با قیمت های چند برابر بیشتر مناسب ارزیابی می شود.
کاپرا ساخت کمپانی ZX Auto چین است و توسط گروه بهمن در ایران مونتاژ می‌شود و در چین تحت عنوان گرند تایگر Grand Tiger شناخته می شود.طراحی ضاهری کاپرا 1 قابل قبول است و کاپرا 2 به عنوان فیس لیفت کاپرا یک طراحی مناسبی دارد هر چند ای کاش طراحی چراغ های عقب خودرو متحول میشد. وجود افکت های کرومی متعدد در جلوپنجره خودرو و سایر اجزا جالب توجه است اما کیفیت چراغ ها در کاپرا 1 ضعیف است و در کارکردهای نسبتا پایین زرد و کدر می شوند. 

به طور کلی طراحی کاپرا بر پایه نیسان فرانتیر و تویوتا تاندرا و توسط طراحان آلمانی صورت گرفته است.پیشرانه S۴N ۹ ۴G۶ کاپرا که در ریمپ کاپرا با آن سر و کار داریم یک نمونه 4 سیلندر خطی به حجم 2.4 لیتر (2378 سی‌سی) می‌باشد که ساخت کمپانی میتسوبیشی اعلام شده است. حداکثر توان این پیشرانه 127 اسب‌بخار در 5252 دور در دقیقه و 210 نیوتن‌متر گشتاور در 2500 الی 3000 دور در دقیقه است.
کامپیوتر کاپرا یا همان ایسیو کاپرا که در مبحث ریمپ capra با آن سر و کار داریم از نوع دلفی و کد فنی MT20U2 است که البته دارای شباهت کامل با ایسیو دلفی MT 22.1 است و دارای جداول پیچیده گشتاور، اسپارک، سنسور اکسیژن و تراتل است.ریمپ کاپرا 2 و 1 از طریق دستگاه چیپ لودر اوکراین و یا کمبی لودر روسیه از راه پورت OBD یا همان پورت دیاگ و بدون باز شدن ایسیو در مجموعه ریمپ چیپ انجام میشود.

شتاب صفر تا صد کیلومتر کاپرا طبق تست های ما بین 16 تا 18 ثانیه است. نکته جالب در مورد شتابگیری کاپرا این است که دنده 1 این خودرو تا 60 کیلومتر بر ساعت را نیز پر میکند. نکته ای که در حین تست جلب توجه می کرد صدای زیاد موتور کاپرا است که بی شباهت به صدای نیسان پاترول نیست.همچنین در ابتدای حرکت صدای ناک شنیده می شود که مسئله فوق با ریمپ اصولی ایسیو کاپرا حل میشود.

شتابگیری کاپرا کاملا معمولی است و با بالا رفتن دور موتور ورود صدا به کابین تصاعدی می شود البته کیفیت سواری کاپرا به طرز عجیبی خوب است و حتی در پیچ های تند احساسی مانند خودروهای سواری را به لحاظ هندلینگ القا می کند. سیستم تعلیق عقب کاپرا به رسم عادت سایر خودروهای پیکاپ از نوع شمش است. همچنین فرمان کاپرا کمی سبک و بی حس احساس می شود و بسیار نرم است.
به علت گشتاور مناسب موتور در برابر توان به نسبت پایین کاپرا دارای توانایی های آفرود قابل قبولی است.از معایب کاپرا می توان به دیسک و صفحه ضعیف خودرو اشاره کرد که با تعویض آن با نمونه های ژاپنی میتوان کیفیت سواری بسیار بهتری را تجربه کرد.مصرف سوخت کاپرا نسبت به وزن آن و نوع کاربری پیکاپ یا وانت قابل قبول است و بین 12 تا 14 کیلومتر در شهر با ترافیک معمول و رایج است.
کیفیت داخل کابین کاپرا کمی ضعیف است و دست دنده خودرو لرزش دارد همچنین صدای موتور بسیار زیاد است و به داخل اتاق نفوذ می کند.فرمان کاپرا از نوع سه پره یا سه شاخه است که بیشتر مناسب یک خودرو سواری است. با ریمپ ecu capra و بهینه سازی نرم افزاری این خودرو به منظور تطابق کامل خودرو با سوخت و شرایط فیزیکی ایران میتوان بهبودهای محسوسی را در عملکرد، شتابگیری و توان خودرو مشاهده کرد.در واقع ریمپ ایسیو کاپرا بهینه ترین و پیشرفته ترین راه تقویت کاپرا محسوب میشود زیرا تمامی پارامترهای کنترلی خودرو در جهت بهبود حداکثری عملکرد خودرو انجام بهینه سازی می شوند.
همچنین مشخصات فنی کاپرا 2 و کاپرا 1 را به صورت خلاصه در ادامه آورده ایم:

طول خودرو: 5330mm، عرض خودرو: 1750mm، ارتفاع خودرو: 1775mm ،فاصله بین دو محور کاپرا : ا3100mm ،فاصله چرخهای جلو 1472mm ،فاصله چرخهای عقب 1477mm ،وزن خودرو بدون بار و سرنشین 1765kg ،حداکثر وزن خودرو کاپرا با بار و سرنشین 2620 kg، تعداد سرنشین: 5 ،ظرفیت قسمت بار: 480kg، نسبت تراکم پیشرانه :9.8:1 ،ظرفیت باک (لیتر) 73±1.5 ،نوع سیستم انتقال قدرت پنج دنده دستی ،قابلیت ویژه ( کنترل الکترونیکی دیفرانسیل جلو) 2WD/4WD ،ترمز جلو دیسکی ،ترمز عقب: کاسه ای

افزایش شتاب کاپرا

ریمپ کاپرا توسط  ® Remapchip 📈

شرکت تیونینگ خودرویی ® Remapchip توانایی ریمپ کاپرا و چیپ تیونینگ این خودرو را در انواع کاپرا 1 و نسخه فیس لیفت یعنی کاپرا 2 (کاپرا جدید) را در نمونه های تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل با اتاق های تک کابین و کاپرا دو کابین را به خوبی داراست.

ریمپ ایسیو کاپرا شامل موارد ارتقا و بهبود زیادی متناسب با شرایط فیزیکی ایران است:
🔴 افزایش محسوس شتاب کاپرا با برنامه نویسی سطح بالا جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection) و گشتاور (Torque)
🔴 افزایش قدرت موتور و گشتاور کاپرا بین 8 تا 12 درصد بسته به تیپ و نوع ایسیو
🔴 کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر دریچه گاز کاپرا 2 و کاپرا 1 به همراه خطی کردن تعامل بین پدال و دریچه گاز
🔴 کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب در صورت نیاز
🔴 کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان
🔴 تطابق دادن کامل پیشرانه کاپرا 2 و کاپرا 1 و سی با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

🔴رفع ایراد احتراق ناقص capra یا Misfiring ایسیو دلفی 
🔴 بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا
🔴 رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
🔴 رفع ایراد سنسور میل سوپاپ یا Camshaft
به طور کلی ریمپ کاپرا دو پیشرفته ترین و بهینه ترین راه ممکن برای تقویت موتور کاپرا محسوب میشود.

 

ریمپ ایسیو کاپرا

🏁 آپشنال تیونینگ کاپرا

افزایش کاتاف کاپرا تا حد استاندارد برای توزیع گسترده تر نمودار و گراف های قدرت موتور و گشتاور در دور موتورهای مختلف
تغییر کات آف کاپرا از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمپ بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

🎯 امکان ریمپ ایسیو capra در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

🥇ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

🥈ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

🥉ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

ریمپ کاپرا 1

📹 کلیپ ریمپ کاپرا

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)