ریمپ برلیانس H 300

ریمپ برلیانس h330 اتوماتیک

پتانسیل برلیانس H 300 برای ریمپ 🚩

مجموعه ریمپ چیپ برای ارائه یک ریمپ اصولی خودرو هدف را بارها مورد تست درایو (Drive) قرار می دهد، این به ما یک دید عالی از خودروی مورد نظر برای ریمپ می دهد.در ریمپ برلیانس H320 و H330 تجربه کلی خود از ریمپ این خودروها و سپس شیوه ریمپ این خودرو توسط خود را با شما در میان میگذاریم.باید بگوییم ضاهر جذاب برلیانس سری H300 به خصوص نمونه هاچ بک هیجان زیادی برای ریمپ این خودرو به ما القا کرد.

بر روی برلیانس سری H300 در ابتدا پیشرانه چهار سیلندر 1500 سی سی با کد فنی  BM15L I4 شانزده سوپاپ با حداکثر قدرت 103 اسب بخار در 5800 دور بر دقیقه و 138 نیوتون متر گشتاور در 3800 دور بر دقیقه نصب شد که از نظر مصرف کنندگان دارای شتاب بسیار معمولی و حتی ناامید کننده در سربالایی ها است. از نظر ما پیشرانه فوق توانایی قابل قبولی دارد، به خصوص این که فرمان برقی هوشمند (EPS) آن از قدرت موتور مانند سیستم های هیدرولیک متداول بخشی از توان تولیدی موتور را مصرف نمی کند و باعث افت توان پیشرانه نمیشود.
بعد از نارضایتی های مربوط به شتاب و کشش نامناسب برلیانس H330 و H320 پیشرانه ی جدید 1650 سی سی بر روی خودرو نصب شد که توانایی تولید  114 اسب بخار در 6000 دور بر دقیقه و 154 نیوتون متر گشتاور در 4000 دور بر دقیقه را داراست این پیشرانه استاندارد آلایندگی یورو 5 را میتواند پاس کند و مجهز به سیستم های EOBD و IUPR است.
 با تغییر ضرایب دنده و اندکی سنگین تر شدن آن ها شاهد شتابگیری بهتر خودرو هستیم هر چند در دنده های بالاتر به علت سنگین بودن ضرایب دنده تاپ اسپید یا همان سرعت نهایی خودرو کاهش داشته اشت. در جعبه دنده ی برلیانس های جدید تغییرات مثبتی صورت گرفته است. گیربکس جدید نیز با همکاری کمپانی پاورتک هیوندای کره تولید شده است.
ایسیو نصب شده بر روی نمونه های اولیه این خودرو زیمنس SIM K-91 بودند که البته جامعه آماری بسیار پایینی دارند،به طور کلی ایسیوهای نصب شده روی خودروهای برلیانس سری H300 از نوع بوش ME 7.8.8 است.
این ایسیو در زیر قاب برف پاک کن در سمت شاگرد قرار دارد و برخلاف برلیانس های H220 و H230 به راحتی قابل دسترسی است.
به طور خلاصه باید بگوییم ریمپ این ایسیو دشوار است.دلیل این امر این است که میکرو ایسیوهای Bosch ME 7.8.8 در اکثریت موارد قفل (Lock) است.یعنی هنگامی که شما فایل دامپ (اطلاعات) کامپیوتر خودرو یا همان ایسیو را می خوانیم با دو حالت مواجه هستیم.

🔴 در حالت اول ابتدای بیت های هگزادسیمال دامپ خودرو با HEX های متوالی 9B 00 شروع شده اند.یعنی ایسیو خودرو Encrypt شده است و باید در ابتدا الگوریتم قفل ایسیو را Unlock کنیم و سپس شروع به ریمپ خودرو بکنیم.
توجه بفرمایید در مطلب فوق منظور ما شکستن قفل ایسیو نیست زیرا عملا قفلی در کار نیست بلکه با یک الگوریتم چک کننده مشابه چکسام کلی ایسیو مشابه هستیم که به منزله یک Gateway و این اجازه را به ما میدهد تا تغییرات دلخواه را بتوانیم روی بیت های تشکیل دهنده دامپ خودرو اعمال کنیم.
هدف از بیان نکته فوق این نیست که عمل ریمپ ایسیوهای دارای الگوریتم 9B 00 را یک کار دشوار، طاقت فرسا و پر ریسک جلوه دهیم بلکه مقصود ما نمایش توانایی های مجموعه ریمپ چیپ در شناخت کامل انواع الگوریتم های تشکیل دهنده دامپ ایسیو و تجربه ریمپ انواع مختلف ایسیوهای خودروهای برلیانس سری H300 است، همچنین نرم افزارها و پروگرمرهای اورجینال نیز در یاری کننده ما برای انجام ریمپ ایسیو برلیانس H320 و H330 با سهولت و دقت است.

🔴 در حالت دوم ابتدای بیت های هگزادسیمال دامپ خودرو با FA شروع شده است و به این معنی است که میکرو ایسیو فوق قفل نیست و میتوان بدون نیاز به Unlock کردن مقطعی ایسیو به ریمپ آن پرداخت که موجب صرفه جویی زیاد در زمان ریمپ ایسیو میشود.

بعد از تشخیص نوع دامپ خودرو از بین انواع 9B 00 و FA جداول Potentional پر تعداد دامپ ایسیو جلب توجه می کنند.وجود جداول متعدد آوانس جرقه یا همان Spark Advance، جداول پاشش سوخت (Injection)، جداول Lambda و Torque اگرچه فرآیند ریمپ برلیانس اچ 330 و اچ 320 را طولانی تر می کنند اما نتیجه دقیق تر و مهندسی تر است زیرا برای انواع شرایط فیزیکی مختلف یک ماتریس اختصاصی در اختیار داریم به طور مثال خودرو در شرایط جوی با Humidity بالا چگونه به تنظیم نسبت سوخت و هوا بپردازد.
نکته مثبت در این ایسیو این است که به راحتی میتوان به تغییر شیفت گیربکس پرداخت و از این طریق به معکوس های دقیق تر گیربکس دست یافت.

از نکات بسیار خوب در سیستم مدیریت ایسیو ME 7 برلیانس سری H300 میتوان به مدیریت بسیار خوب مجموعه ناک سنسور اشاره کرد بنابراین میزان ناک (Knock) ایجاد شده در ابتدای دورگیری در مقایسه با خودروهای دانگ فنگ اچ سی کراس و یا آریو بسیار کمتر هست اگرچه با ریمپ میتوان ناک خفیف ابتدای حرکت در برلیانس سری H300 را کاملا مرتفع نمود.

نکته عجیب در مورد رانندگی برلیانس H320 و H330 این است که حس شتابگیری خودرو به نسبت تند و تیز احساس میشود و حس خوبی از شتاب منتقل می کند (حس شتابگیری خاص این خودرو را میتوان مشابه ریو LS دانست) اما وقتی که به عقربه های کرنومتر نگاه کردیم در هیچ حالتی شتاب بهتر از 16 تا 17 ثانیه برای نمونه اتوماتیک و 15 ثانیه برای مدل دنده دستی ثبت نکردیم!

یکی از مواردی که در ریمپ برلیانس H330 و H320 دوست داشتیم گیربکس با عملکرد مطلوب و تعویض دنده های نسبتا نرم آن بود.از نظر ما گیربکس این خودرو که با همکاری شرکت معتبر پاورتک هیوندای کره تولید شده است عملکرد هوشمندتر، مطلوب تر و دقیق تری نسبت به خودروهای همرده مانند ساندرو، جک J5 اتوماتیک، آریو، ولکس C30 و ام وی ام 550 اتوماتیک داراست.
نکته تعجب برانگیز در مورد گیربکس اتوماتیک این خودرو عملکرد فاقد کارایی تعویض دستی (Manual) آن است به طوری که با تکان دادن لیور دسته دنده اتوماتیک برای سبک یا سنگین کردن دنده عملا گیربکس هیچ واکنشی نشان نمیداد و با خونسردی کامل به حرکت خود ادامه میداد.

ریمپ برلیانس h330 دنده ای

ریمپ برلیانس H330 و H320 توسط  ® Remapchip 📈

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرویی ®Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه مدل ها و تیپ های برلیانس H320 و H330 را در انواع با موتور 1500 سی و 1650 سی سی و گیربکس های دستی و اتوماتیک را داراست.

ریمپ برلیانس H300 شامل موارد ارتقا،بهبود و رفع ایرادات زیر را شامل میشود:
🔴 افزایش چشمگیر شتاب برلیانس H320 و H330 با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection) و گشتاور (Torque)
🔴 افزایش قدرت موتور و گشتاور برلیانس H300 بین 10 تا 15 درصد بسته به تیپ و نوع ایسیو به کار رفته در خودرو
🔴 کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر دریچه گاز برلیانس H300
🔴 کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب
🔴 کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان
🔴 تطابق دادن کامل پیشرانه برلیانس H300 با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

🔴 آپدیت و ریمپ گیربکس برلیانس H300 اتوماتیک برای هوشمند تر شدن گیربکس برای انتخاب دنده مناسب و در زمان مناسب و تطابق دادن ضرایب گیربکس اتومات با گشتاور جدید
🔴رفع ایراد احتراق ناقص برلیانس H300 یا Misfiring برای خودروهای با ایسیو Bosch یا سایر ایسیوها
🔴 بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا
🔴 رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
🔴 رفع ایراد سنسور میل سوپاپ یا Camshaft

 

😈 آپشنال تیونینگ برلیانس سری H300:

افزایش کاتاف برلیانس H300 تا حد استاندارد برای توزیع گسترده تر نمودار و گراف های قدرت موتور و گشتاور در دور موتورهای مختلف
تغییر کاتاف برلیانس H300 از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمپ بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

🎯 امکان ریمپ برلیانس H330 و H320 در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

🥇ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

🥈ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

🥉ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

ریمپ برلیانس h320 اتوماتیک

معرفی 🏁

کمپانی برلیانس در سال 1373 شمسی توسط فردی به نام یانگ رو در شهر شن یانگ چین تاسیس شده است و تا سال 1383 میلادی تولید مینی بوس انجام میداد. در سال 1384 شمسی قرارداد تولید، پشتیبانی و فروش خودروهای ب.ام.و در چین به برلیانس واگذار شد. در ابتدا برلیانس فروش خودروهای خود را در اروپا آغاز کرد که البته با شکست مواجه شد و در سال 1391 از این بازار خارج شد. در حال حاضر خودروهای برلیانس به کشورهایی چون ایران، روسیه، استرالیا، کره، شیلی، کلمبیا، مصر، کویت و الجزایر و …. صادر می‌شوند.
برای نخستین بار در سال 1394، برلیانس H330 و H320 در نمایشگاه خودروی پکن به نمایش عموم درآمدند. طراحی بیرونی آنها توسط موسسه پنین فارینا ایتالیا انجام شده است، برلیانس H330 و برلیانس H320 در واقع نسخه فیس لیفت شده برلیانس FSV هستند. شاید برلیانس از معدود خودروسازان چینی است که در حال ایجاد هویت مستقل برای خودروهای خود است و شمایل کلی خودروهای مختلف این شرکت شباهت خاصی با یکدیگر دارد همچنین شباهت هایی با خودروهای ب.ام.و علی الخصوص در قسمت جلوپنجره دارند.
در کابین برلیانس سری H300 تغییرات زیادی نسبت به مدل اف اس وی قبلی صورت گرفته و از مواد با کیفیت تر و نیز تجهیزات بیشتری استفاده شده است. فیس لیفت برلیانس کابین ساکت تری را داراست زیرا فایروال خودرو قوی تر است و محیط کابین ایزوله تر و آرام تر است.طراحی داشبورد و کنسول نیز متحول شده و با طراحی محافظه کارانه ای که دارد حس خوبی از مهندسی بودن خودرو منتقل می کند.تنها نکته عجیب بزرگ بودن دکمه و لیور دسته دنده اتوماتیک خودرو است که در قیاس با خودرویی مانند سوناتا YF بسیار بزرگ به چشم می آید.
برلیانس 2 ایربگ را دارا می باشد و البته ایربگ های جانبی در نسخه های تولید ایران نصب نشدند. سیستم های ترمز ABS و EBD خودرو ساخت کمپانی AG CONTIENTAL آلمان می‌باشد و عملکرد خوبی دارند.
برلیانس H320 نیز ساختار فنی مشابه ای با نمونه H330  داراست و در واقع نسخه فیس لیفت ماژور خودروی برلیانس FRV می‌باشد. طراحی نمونه هاچ بک نیز توسط پنین فارینا ایتالیا صورت پذیرفته است. در کل طرح بدنه نمونه هاچ بک کاملا قابل قبول و حتی پویا و داینامیک است و یک سر و گردن از سایر خودروهای چینی همرده بالاتر قرار می گیرد و بخشی از فروش مناسب برلیانس در ایران نیز به همچین طراحی معقول و متناسب بر می گردد.

کپی رایت ©:
مطالب فوق به طور اختصاصی برای مرکز ریمپ خودرو ریمپ چیپ ® نوشته شده اند و از لحاظ دقت و صحت محتوا بدون نمونه مشابه در فضای وب هستند.برای نوشتن مقاله فوق زمان زیادی صرف شده بنابراین لطفا در صورت هر گونه کپی برداری یا اقتباس از مطلب فوق ذکر منبع الزامی است.🙂

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)