ریمپ برلیانس H 200

ریمپ برلیانس h230

پتانسیل برلیانس H 200 برای ریمپ 🚩

مجموعه ریمپ چیپ ® برای ارائه یک ریمپ اصولی خودرو هدف را بارها مورد تست درایو (Drive) قرار می دهد، این به ما یک دید عالی از خودروی مورد نظر برای ریمپ می دهد.در ریمپ برلیانس H220 و H230 تجربیات کلی خود از ریمپ این خودروها و سپس طریقه ریمپ این خودرو توسط خود را با شما در میان میگذاریم.باید بگوییم ضاهر جذاب برلیانس سری H200 به خصوص در انواع دارای پنجره صلیبی و فرم بدنه هاچ بک که در کمال تعجب شباهت زیادی با مرسدس بنز CLA جدی دارد هیجان زیادی برای ریمپ این خودرو به ما القا کرد.

بر روی برلیانس سری H200 نیز پیشرانه کاملا مشابه برلیانس سری H300 استفاده شده است. پیشرانه چهار سیلندر 1498 سی سی این خودرو با کد فنی  BM15L I4 ، شانزده سوپاپ با حداکثر قدرت 103 اسب بخار در 5800 دور بر دقیقه و 138 نیوتون متر گشتاور در 3800 دور بر دقیقه نصب از نظر مصرف کنندگان دارای شتاب بسیار معمولی و حتی ناامید کننده به خصوص در انواع جعبه دنده اتوماتیک AMT است. البته از نظر ما پیشرانه فوق نسبت به حجم موتور توانایی قابل قبولی دارد، به خصوص این که فرمان برقی هوشمند (EPS) آن از قدرت موتور مانند سیستم های هیدرولیک متداول بخشی از توان تولیدی موتور را مصرف نمی کند و باعث افت توان پیشرانه نمیشود.
به طور کلی ایسیوهای نصب شده روی خودروهای برلیانس سری H200 از نوع بوش ME 7.8.8 است.
این ایسیو در نمونه های دنده دستی گاهی در زیر قاب برف پاک کن در سمت شاگرد قرار دارد و به راحتی قابل دسترسی است اما در نمونه های نادر دنده دستی و در تمام نمونه های اتوماتیک AMT در سمت شاگرد و چسبیده به دیوار فایروال قرار دارد و از لحاظ جای پیچ و شیوه باز کردن به اصطلاح بد دست است.
توجه بفرمایید در نمونه های اتوماتیک AMT یک ایسیو دیگر نزدیک به چراغ سمت راننده و باتری خودرو قرار دارد که در واقع TCU و یا همان کامپیوتر گیربکس خودرو است که وظیفه مدیریت گیربکس اتوماتیک AMT برلیانس H200 را بر عهده دارد.
برخلاف انتظار باید بگوییم عملکرد کلی گیربکس AMT- Automated Manual Transmision که در واقع یک گیربکس دستی هست که با سنجش و محاسبه برخی پارامترها مانند شیب، ارتفاع، گشتاور در دسترس موتور و … اقدام به تعویض دنده می کند به نسبت قابل قبول است و از سایر گیربکس های AMT مانند گیربکس ام وی ام 110 قدیمی و حتی فیات 500 که قیمت گزافی دارد بهتر عمل می کند.اگرچه به علت گشتاور تولیدی پایین موتور در اثر سوخت بی کیفیت جایگاه ها و تاخیر (Delay) دریچه گاز معکوس کشیدن های خودرو و تاخیر در انتخاب دنده مناسب کمی آزاردهنده عمل می کند که با تغییر شیفت گیربکس و کاهش و رفع تاخیر دریچه گاز خودرو میتوان مسئله فوق را تا حد زیادی بهبود بخشید.
در ریمپ ایسیو برلیانس H230 و H200 به طور خلاصه باید بگوییم ریمپ این ایسیو دشوار است.دلیل این امر این است که میکرو ایسیوهای بوش سری Bosch ME 7.8.8 در اکثریت موارد قفل (Lock) است.یعنی هنگامی که شما فایل دامپ (اطلاعات) کامپیوتر خودرو یا همان ایسیو را می خوانیم با دو حالت مواجه هستیم.

🔴 در حالت اول ابتدای بیت های هگزادسیمال دامپ خودرو با HEX های متوالی 9B 00 شروع شده اند بدین معنی که ایسیو خودرو Encrypt شده است و باید در ابتدا الگوریتم قفل ایسیو را Unlock کنیم و سپس شروع به ریمپ خودرو بکنیم.
توجه بفرمایید در مطلب فوق منظور ما شکستن قفل ایسیو نیست زیرا عملا قفلی در کار نیست بلکه با یک الگوریتم چک کننده مشابه چکسام کلی ایسیو مشابه هستیم که به منزله یک Gateway و این اجازه را به ما میدهد تا تغییرات دلخواه را بتوانیم روی بیت های تشکیل دهنده دامپ خودرو اعمال کنیم.
هدف از بیان نکته فوق این نیست که عمل ریمپ ایسیوهای دارای الگوریتم 9B 00 را یک کار دشوار، طاقت فرسا و پر ریسک جلوه دهیم بلکه مقصود ما نمایش توانایی های مجموعه ریمپ چیپ در شناخت کامل انواع الگوریتم های تشکیل دهنده دامپ ایسیو و تجربه ریمپ انواع مختلف ایسیوهای خودروهای برلیانس سری H200 است، همچنین نرم افزارها و پروگرمرهای اورجینال نیز در یاری کننده ما برای انجام ریمپ ایسیو برلیانس H220 و H230 با سهولت و دقت است.

🔴 در حالت بعدی ابتدای بیت های هگزادسیمال دامپ خودرو با بیت های هگز FA شروع شده است و به این معنی است که میکرو ایسیو فوق قفل نیست و میتوان بدون نیاز به Unlock کردن مقطعی ایسیو به ریمپ آن پرداخت که موجب صرفه جویی زیاد در زمان و سهولت بیشتر ریمپ ایسیو برلیانس H230 و H220 میشود.

بعد از تشخیص نوع دامپ (اطلاعات مورد نیاز ایسی) خودرو از بین انواع 9B 00 و FA جداول Potentional فراوان دامپ ایسیو جلب توجه می کنند.وجود جداول متعدد آوانس جرقه یا همان Spark Advance، جداول پاشش سوخت (Injection)، جداول Lambda (لامبدا) و Torque (گشتاور) اگرچه فرآیند ریمپ برلیانس اچ 230 و اچ 220 را طولانی تر می کنند اما نتیجه کسب شده دقیق تر و مهندسی تر است زیرا برای انواع شرایط فیزیکی و جوی مختلف یک ماتریس اختصاصی در اختیار داریم به طور مثال خودرو در شرایط جوی با Humidity (رطوبت) بالا چگونه به تنظیم دقیق نسبت سوخت و هوا بپردازد.

ریمپ برلیانس h220

بررسی خلاصه و کلی توسط  ® Remapchip 📈

نکته مثبت در این ایسیو این است که به راحتی میتوان به تغییر شیفت گیربکس پرداخت و از این طریق به معکوس های دقیق تر گیربکس دست یافت.

از نکات بسیار خوب در سیستم مدیریت ایسیو ME 7 برلیانس سری H200 میتوان به مدیریت بسیار خوب مجموعه ناک سنسور اشاره کرد بنابراین میزان ناک (Knock) ایجاد شده در ابتدای دورگیری در مقایسه با خودروهای دانگ فنگ اچ سی کراس و یا آریو بسیار کمتر هست اگرچه با ریمپ میتوان ناک خفیف ابتدای حرکت در برلیانس سری H200 را کاملا مرتفع نمود.
اگر بخواهیم از تجربه کلی و خلاصه تست و ریمپ برلیانس H230 و H200 بگوییم باید به عملکرد قابل قبول تعویض دستی (Manual) گیربکس AMT برلیانس H230 و H220 که حتی از انواع برلیانس H300 بهتر است اشاره کنیم.
از فرمان برقی و نرم خودرو لذت بردیم، کولر خنک کنندگی مناسبی داشت و طراحی زیبا و مدرن مجموعه داشبورد و رودری ها و به خصوص فرمان T شکل خودرو و کیفیت مناسب سیستم صوتی فابریک خودرو توجه ما را به خود جلب کرد همچنین فضای پای شگفت انگیز سرنشین در قسمت عقب و صندوق بار بزرگ خودرو جای تحسین داشت. در تست درایو و ریمپ برلیانس H230 و H220 موارد صدای تولیدی زیاد پیشرانه، صدای بسیار آزاردهنده باد در سرعت های بالاتر به علت برخورد با ستون ها و آینه های جانبی این خودرو که بزرگ و خاص هستند و حرکات عرضی و گهواره ای بدنه خودرو به علت ارتفاع به نسبت زیاد از نقاط ضعف خودرو به شمار می آیند.

ریمپ برلیانس H220 و H230 توسط  ® Remapchip 📈

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرویی ®Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه مدل ها و تیپ های برلیانس H220 و H230 را در انواع با موتور 1500 سی گیربکس های دستی و اتوماتیک AMT را داراست.

ریمپ برلیانس H200 شامل موارد ارتقا،بهبود و رفع ایرادات زیر را شامل میشود:
🔴 افزایش چشمگیر شتاب برلیانس H220 و H230 با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection) و گشتاور (Torque)
🔴 افزایش قدرت موتور و گشتاور برلیانس H200 بین 10 تا 15 درصد بسته به تیپ و نوع ایسیو به کار رفته در خودرو
🔴 کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر دریچه گاز برلیانس H200
🔴 کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب
🔴 کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان
🔴 تطابق دادن کامل پیشرانه برلیانس H200 با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

🔴 آپدیت و ریمپ گیربکس برلیانس H200 اتوماتیک برای هوشمند تر شدن گیربکس برای انتخاب دنده مناسب و در زمان مناسب و تطابق دادن ضرایب گیربکس اتومات با گشتاور جدید
🔴رفع ایراد احتراق ناقص برلیانس H200 یا Misfiring برای خودروهای با ایسیو Bosch یا سایر ایسیوها
🔴 بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا
🔴 رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
🔴 رفع ایراد سنسور میل سوپاپ یا Camshaft

 

⚡ آپشنال تیونینگ برلیانس سری H200

افزایش کاتاف برلیانس H200 تا حد استاندارد برای توزیع گسترده تر نمودار و گراف های قدرت موتور و گشتاور در دور موتورهای مختلف
تغییر کاتاف برلیانس H200 از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمپ بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

🎯 امکان تیونینگ برلیانس H230 و H220 و ریمپ در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

🥇ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

🥈ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

🥉ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

کپی رایت ©:
مطالب فوق به طور اختصاصی برای مرکز ریمپ خودرو ریمپ چیپ ® نوشته شده اند و از لحاظ دقت و صحت محتوا بدون نمونه مشابه در فضای وب هستند.برای نوشتن مقاله فوق زمان زیادی صرف شده بنابراین لطفا در صورت هر گونه کپی برداری یا اقتباس از مطلب فوق ذکر منبع الزامی است.🙂

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)