ریمپ بسترن B50 (آسا)

ریمپ بسترن b50f

پتانسیل بسترن B50 برای ریمپ ⭕

فاو بسترن B50 براساس پلت فرم مزدا 6 نسل اول که در سال 2002 میلادی (1383 شمسی) به بازار عرضه شده بودطراحی شده است و مهندسان مزدا نیز در به ثمر رساندن این خودرو دخیل بوده اند.

در ابتدا بسترن با نام B50 و با موتور 1600 سی سی و با پیشرانه ای که به نوعی از فولکس واگن جتا برگرفته شده بود به بازار ایران عرضه شد.این موتور چهار سیلندر 1.6 لیتری توانایی تولید 102 اسب بخار نیرو و 145 نیوتن متر گشتاور را داراست و از این نظر برای اتاق خودرو جعبه دنده آن ضعیف به نظر میرسد.
با توجه به قدرت خروجی پایین خودرو و تنبلی در حرکت بهمن موتور اقدام به عرضه نمونه 1800 سی سی خودرو با جعبه دنده جدید ژاپنی Aisin (آیسین) و اضافه کردن پسوند F به نام خودرو کرد.وجود تفاوت های ضاهری مثبت در طراحی بدنه و کابین خودرو، وجود خروجی های اگزوز دوال باعث شد بازار به بسترن B50F روی خوش نشان دهد.

با وجود استفاده از پلت فرم معتبر مزدا 6 که حتی در محل دسته سیم ها، نقاط جوش و محل لینک قطعات دارای شباهت کامل با مزدا 6 است و استفاده از قطعات با کیفیت از برندهای خوشنام مانند گیربکس ساخت آیسین ژاپن در نمونه B50 F توقع ما در مجموعه ریمپ چیپ برای ریمپ بسترن بی 50 بالاتر از حد معمول بود.

بعد از تست های رولینگ و درایو خودرو متاسفانه بسترن B50 اصلا در حد و اندازه سر و صدایی که در ابتدای ورود به پا کرده بود ضاهر نشد. موتور کم حجم و گیربکس بسیار خونسرد خودرو تجربه ای نامطلوب از شتابگیری را به خصوص در سینه کش های ایران به همراه داشت.با کسب اطلاعات لازم از توانایی های خودرو به سراغ نمونه بروزرسانی شده آسا یعنی بسترن B50F معروف به آسا رفتیم.موتور 1800 سی سی آسا که از سری L مزدا است توانایی تولید 142 اسب بخارو 172 نیوتون متر گشتاور را داراست که حداقل بر روی کاغد توانمند به نظر میرسد.

بعد از تست آسا مشخص شد اگرچه توانایی های فنی آسا به طور محسوسی از نمونه قبلی مطلوب تر است اما همچنان نسبت به پرستیژ خودرو ضعیف تر عمل می کند.در واقع شتابگیری آسا از برلیانس سری H300 با موتور 1650 سی سی جدید چندان تند و تیزتر نیست! و گیربکس ژاپنی ASA از گیربکس کره ای پاورتک هیوندای برلیانس ضعیف تر عمل می کند و حتی تاخیر دریچه گاز خودرو بالاتر است، نکته ای که برای ما نیز عجیب بود.به طور کلی گیربکس آسا گاهی تعویض دنده های نامعقولی انجام می دهد و شتابگیری خودرو بسیار معمولی است.

همچنین صدای بم ورودی به کابین آسا با وجود برخورداری پیشرانه از سیستم NHV اندکی بیش از حد انتظار است و البته بی شباهت به صدای مزدا 3 نیست.

با بیان اطلاعات فوق حال به سراغ کامپیوتر بسترن B50 که هدف اصلی ماست میرویم.ایسیو بسترن B50 از نوع بوش Me7 است.

این ایسیو در زیر جعبه فرمان خودرو در سمت چپ قرار دارد بنابراین در داخل محفظه موتور به دنبال کامپیوتر بسترن B50 و یا آسا نگردید.
به طور خلاصه باید بگوییم ریمپ این ایسیو دشوار است.دلیل این امر این است که میکرو ایسیوهای Bosch ME 7 در اکثریت موارد قفل (Lock) است.یعنی هنگامی که شما فایل دامپ (اطلاعات) کامپیوتر خودرو یا همان ایسیو را می خوانیم با دو حالت مواجه هستیم.

🔴 در حالت اول ابتدای بیت های هگزادسیمال دامپ خودرو با HEX های متوالی 9B 00 شروع شده اند.یعنی ایسیو خودرو Encrypt شده است و باید در ابتدا الگوریتم قفل ایسیو را Unlock کنیم و سپس شروع به ریمپ خودرو بکنیم.
توجه بفرمایید در مطلب فوق منظور ما شکستن قفل ایسیو نیست زیرا عملا قفلی در کار نیست بلکه با یک الگوریتم چک کننده مشابه چکسام کلی ایسیو مشابه هستیم که به منزله یک Gateway و این اجازه را به ما میدهد تا تغییرات دلخواه را بتوانیم روی بیت های تشکیل دهنده دامپ خودرو اعمال کنیم.
هدف از بیان نکته فوق این نیست که عمل ریمپ ایسیوهای دارای الگوریتم 9B 00 را یک کار دشوار، طاقت فرسا و پر ریسک جلوه دهیم بلکه مقصود ما نمایش توانایی های مجموعه ریمپ چیپ در شناخت کامل انواع الگوریتم های تشکیل دهنده دامپ ایسیو و تجربه ریمپ انواع مختلف ایسیوهای خودروهای بسترن است، همچنین نرم افزارها و پروگرمرهای اورجینال نیز در یاری کننده ما برای انجام ریمپ ایسیو بسترن با سهولت و دقت است.

🔴 در حالت دوم ابتدای بیت های هگزادسیمال دامپ خودرو با FA شروع شده است و به این معنی است که میکرو ایسیو فوق قفل نیست و میتوان بدون نیاز به Unlock کردن مقطعی ایسیو به ریمپ آن پرداخت که موجب صرفه جویی زیاد در زمان ریمپ ایسیو Besturn میشود.

بعد از تشخیص نوع دامپ خودرو از بین انواع 9B 00 و FA جداول Potentional پر تعداد دامپ ایسیو جلب توجه می کنند.وجود جداول متعدد آوانس جرقه یا همان Spark Advance، جداول پاشش سوخت (Injection)، جداول Lambda و Torque اگرچه فرآیند ریمپ بسترن B50 را طولانی تر می کنند اما نتیجه مهندسی تر است زیرا برای انواع شرایط فیزیکی مختلف یک ماتریس اختصاصی در اختیار داریم به طور مثال خودرو در شرایط جوی با Humidity بالا چگونه به تنظیم نسبت سوخت و هوا بپردازد.
نکته مثبت در این ایسیو این است که به راحتی میتوان به تغییر شیفت گیربکس پرداخت و از این طریق به معکوس های دقیق تر گیربکس دست یافت.

از نکات بسیار خوب در سیستم مدیریت ایسیو ME 7 بسترن B50 میتوان به مدیریت بسیار خوب مجموعه ناک سنسور اشاره کرد بنابراین میزان ناک (Knock) ایجاد شده در ابتدای دورگیری در مقایسه با خودروهای همرده بسیار کمتر هست اگرچه با ریمپ میتوان ناک خفیف ابتدای حرکت بسترن B50 را کاملا مرتفع نمود.

خبر خوب این که آسا برخلاف عملکرد معمولی خود قبل از ریمپ نرم افزاری ایسیو، بعد از ریمپ اصولی با تطابق کامل با شرایط فیزیکی منطقه عملکرد مطلوبی از خود نشان میدهد و پاسخ بسیار مناسبی به ریمپ اصولی میدهد.

 

ریمپ بسترن بی 50

ریمپ بسترن B50 و آسا توسط  ® Remapchip 📈

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرویی ® Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه مدل ها و تیپ های بسترن B50 را در انواع با موتور 1600 سی و 1800 سی سی و گیربکس های اتوماتیک سری جدید و قدیم را داراست.

ریمپ ایسیو بسترن B50 شامل موارد ارتقا،بهبود و رفع ایرادات زیر را شامل میشود:
🔴 افزایش چشمگیر شتاب بسترن با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection) و گشتاور (Torque)
🔴 افزایش قدرت موتور و گشتاور بسترن بی 50 بین 10 تا 15 درصد بسته به تیپ و نوع ایسیو به کار رفته در خودرو
🔴 کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر دریچه گاز بسترن
🔴 کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب
🔴 کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان
🔴 تطابق دادن کامل پیشرانه بسترن B50 با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

🔴 آپدیت و ریمپ گیربکس بسترن B50 اتوماتیک برای هوشمند تر شدن گیربکس برای انتخاب دنده مناسب و در زمان مناسب و تطابق دادن ضرایب گیربکس اتومات با گشتاور جدید
🔴 بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا
🔴 رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
🔴 رفع ایراد سنسور میل سوپاپ یا Camshaft

 

🏁 آپشنال تیونینگ بسترن B50

افزایش کاتاف بسترن B50 تا حد استاندارد برای توزیع گسترده تر نمودار و گراف های قدرت موتور و گشتاور در دور موتورهای مختلف
تغییر کاتاف آسا یا بسترن B50 از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمپ بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

🎯 امکان ریمپ آسا یا بسترن B50 در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

🥇ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

🥈ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

🥉ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

چیپ تیونینگ بسترن B50F

کپی رایت ©:
مطالب فوق به طور اختصاصی برای مرکز ریمپ خودرو ریمپ چیپ ® نوشته شده اند و از لحاظ دقت و صحت محتوا بدون نمونه مشابه در فضای وب هستند.برای نوشتن مقاله فوق زمان زیادی صرف شده بنابراین لطفا در صورت هر گونه کپی برداری یا اقتباس از مطلب فوق ذکر منبع الزامی است.🙂

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)