ریمپ آریو S300 (زوتی)

ریمپ آریو s300

پتانسیل آریو برای ریمپ 🚩

به طور کلی برند زوتی یا زوتای (Zotye) یا همان شرکت مادر خودرو آریو برندی نوپا محسوب میشود.(شروع فعالیت از سال 2005 میلادی یا 1386 شمسی)
بنابراین ما به سراغ ریمپ آریو S300 یا همان زوتی Z300 رفتیم این خودرو بر مبنای پلتفرم تویوتا آلیون( از محصولات تویوتا که اختصاصی برای بازار ژاپن طراحی شده است) ساخته شده و در طراحی بدنه و داخل با تویوتا آلیون اشتراکات زیادی دارد.قطعا برای ریمپ و یا چیپ تیونینگ بهینه یک خودرو تست درایو (Drive) خودرو بهترین عمل برای پی بردن به توانایی ها، نقاط ضعف خودرو و مقایسه با رقبای چینی آن مانند جک J5، ام وی ام 550 و 530، لیفان 620، برلیانس اچ 330، چانگان ایدو، جیلی امگرند EC7  و … است بنابراین در ریمپ آریو S300 یا همان زوتی Z300 تجربه کلی خود از تست و ریمپ این خودرو و سپس شیوه ریمپ این خودرو توسط خود را با شما در میان میگذاریم.

در ابتدای عرضه آریو با قیمت 75 تا 80  میلیونی که وارد حوزه برندهای معتبر همچون رنو فلوئنس و سراتو سایپا شد انتظارات ما از این خودرو بسیار بالا بود و توقع یک کاراکتر  پر قدرت را قبل از راندن خودرو داشتیم.بعد از فروش بسیار پایین نمونه های اولیه آریو و سپس کاهش قیمت بسیار زیاد آریو در پی اقدام سایپا و ورود به رنج قیمتی 50 تا 60 میلیون تعداد خودروهای آریو یا زوتی به مرور در خیابان ها زیاد شد و فرصتی دست داد تا به بررسی، تست، آزمون و خطا و سپس ریمپ آریو بپردازیم.
بعد از رانندگی با آریو اتوماتیک در همان لحظات ابتدایی حرکت حس کردن یک موضوع اصلا سخت نیست:

آریو واقعا کند است!

در هنگام حرکت در سربالایی با فشار روی پدال گاز، تخته کردن و تحت هر شرایطی آریو بی تفاوت و خیلی آرام به مسیر خود ادامه میداد.
از موارد بسیار ناامید کننده در مورد آریو میتوان به مدیریت بسیار ضعیف ایسیو آریو در کنترل ناک (Knock) اشاره کرد و از این لحاظ چندین مرتبه پایین تر از برلیانس H300 ، ولکس C30 و حتی دانگ فنگ اچ سی کراس (که از پدیده شایع ناک رنج میبرد) قرار می گیرد.صدای ناک که با آوای خاص چق چق کردن به گوش میرسد در تمامی دور موتورها و حتی در حالت دور سلو (کارکرد درجا) با کوچک ترین فشار روی پدال گاز به وضوح به گوش میرسد و حتی با بنزین سوپر فقط مقداری بهبود در صدای فوق شاهد هستیم.همانطور که میدانید پدیده ناک موتور مخرب است و در مقالات پیشین به علت آن پرداختیم.
پیشرانه آریو 1600 که بیشترین آمار مراجعه برای ریمپ را داراست ضاهرا نسخه مهندسی معکوس‌شده اپیشرانه میتسوبیشی لنسر 1600 سی سی است این موتور 16 سوپاپ بوده از نوع DOHC است و توانایی تولید 113 اسب بخار قدرت در 6000 دور بر دقیقه و 151 نیوتن متر گشتاور در 4000 بر دقیقه را داراست.
از موارد غیر معمول دیگر آریو S300 میتوان به محل قرارگیری ایسیو یا همان کامپیوتر آریو S300 اشاره کرد.ایسیو نصب شده بر روی نمونه های اولیه این خودرو زیمنس SIM K-91 بودند که البته جامعه آماری بسیار پایینی دارند،به طور کلی ایسیوهای نصب شده روی خودروهای برلیانس سری H300 از نوع بوش ME 7.8.8 است.
این ایسیو در حدفاصل بین جعبه فیوز و باطری خودرو قرار دارد و در محل به اصطلاح بد دستی قرار گرفته است.در کمال تعجب دو تا پیچ بالایی نگه دارنده خودرو پیچ 10 هستند و دو تا پیچ پایینی و پایه نگه دارنده ایسیو پیچ 8 هستند که دلیل منطقی برای آن پیدا نکردیم.
البته ریمپ آریو S300 از راه پورت OBD بدون باز کردن ایسیو نیز میسر است که مجموعه تیونینگ خودرویی Remapchip با دارا بودن پروگرمرهای پیشرفته Chiploader از شرکت Chipsoft اوکراین و Combi loader از کشور روسیه توانایی انجام این کار را با سهولت داراست.
به طور خلاصه باید بگوییم ریمپ این ایسیو دشوار است.دلیل این امر این است که میکرو ایسیوهای Bosch ME 7.8.8 آریو S300 در اکثریت موارد قفل (Lock) است.یعنی هنگامی که شما فایل دامپ (اطلاعات) کامپیوتر خودرو یا همان ایسیو را می خوانیم با دو حالت مواجه هستیم.

🔴 در حالت اول ابتدای بیت های هگزادسیمال دامپ خودرو با HEX های متوالی 9B 00 شروع شده اند.یعنی ایسیو خودرو آریو Encrypt شده است و باید در ابتدا الگوریتم قفل ایسیو را Unlock کنیم و سپس شروع به ریمپ خودرو بکنیم.
توجه بفرمایید در مطلب فوق منظور ما شکستن قفل ایسیو نیست زیرا عملا قفلی در کار نیست بلکه با یک الگوریتم چک کننده مشابه چکسام کلی ایسیو مشابه هستیم که به منزله یک Gateway و این اجازه را به ما میدهد تا تغییرات دلخواه را بتوانیم روی بیت های تشکیل دهنده دامپ خودرو اعمال کنیم.
هدف از بیان نکته فوق این نیست که عمل ریمپ ایسیوهای دارای الگوریتم 9B 00 را یک کار دشوار، طاقت فرسا و پر ریسک جلوه دهیم بلکه مقصود ما نمایش توانایی های مجموعه ریمپ چیپ در شناخت کامل انواع الگوریتم های تشکیل دهنده دامپ ایسیو و تجربه ریمپ انواع مختلف ایسیوهای خودرو آریو S300 است، همچنین نرم افزارها و پروگرمرهای اورجینال نیز در یاری کننده ما برای انجام ریمپ ایسیو آریو S300 با سهولت و دقت است.

🔴 در حالت دوم ابتدای بیت های هگزادسیمال دامپ خودرو با FA شروع شده است و به این معنی است که میکرو ایسیو فوق قفل نیست و میتوان بدون نیاز به Unlock کردن مقطعی ایسیو به ریمپ آن پرداخت که موجب صرفه جویی زیاد در زمان ریمپ ایسیو میشود.

بعد از تشخیص نوع دامپ خودرو از بین انواع 9B 00 و FA جداول Potentional پر تعداد دامپ ایسیو جلب توجه می کنند.وجود جداول متعدد آوانس جرقه یا همان Spark Advance، جداول پاشش سوخت (Injection)، جداول Lambda و Torque اگرچه فرآیند ریمپ زوتی (زوتای) Z300 یا آریو S300 را طولانی تر می کنند اما نتیجه دقیق تر و مهندسی تر است زیرا برای انواع شرایط فیزیکی مختلف یک ماتریس اختصاصی در اختیار داریم به طور مثال خودرو در شرایط جوی با Humidity بالا چگونه به تنظیم نسبت سوخت و هوا بپردازد.
نکته مثبت در این ایسیو این است که به راحتی میتوان به تغییر شیفت گیربکس پرداخت و از این طریق به معکوس های دقیق تر گیربکس دست یافت.

ریمپ زوتای z300

ریمپ اریو اس 300  ® Remapchip 📈

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرویی ®Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه مدل ها و تیپ های آریو S300 یا همان زوتای Z300 را در انواع گیربکس های دستی و اتوماتیک را داراست.

ریمپ اریو شامل موارد ارتقا،بهبود و رفع ایرادات زیر را شامل میشود:
🔴 افزایش چشمگیر شتاب اریو S300 با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection) و گشتاور (Torque)
🔴 افزایش قدرت موتور و گشتاور آریو بین 10 تا 15 درصد بسته به تیپ و نوع ایسیو به کار رفته در خودرو
🔴 کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر آزار دهنده دریچه گاز آریو
🔴 کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب
🔴 کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان
🔴 تطابق دادن کامل پیشرانه آریو با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

🔴 آپدیت و ریمپ گیربکس آریو اتوماتیک برای هوشمند تر شدن گیربکس برای انتخاب دنده مناسب و در زمان مناسب و تطابق دادن ضرایب گیربکس اتومات با گشتاور جدید
🔴رفع ایراد احتراق ناقص آریو یا Misfiring برای خودروهای با ایسیو Bosch یا سایر ایسیوها
🔴 بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا
🔴 رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
🔴 رفع ایراد سنسور میل سوپاپ یا Camshaft

⚡ آپشنال تیونینگ آریو S300

افزایش کاتاف آریو S300 تا حد استاندارد برای توزیع گسترده تر نمودار و گراف های قدرت موتور و گشتاور در دور موتورهای مختلف
تغییر کاتاف اریو از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری)
ایجاد Back fire طبیعی یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمپ بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

🎯 امکان تیونینگ اریو اس 300 و ریمپ در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

🥇ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

🥈ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

🥉ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

بررسی کلی و خلاصه آریو توسط  ® Remapchip 📈

آریو در 4 تیپ یا سطح تجهیزات رفاهی استاندارد 1500 سی سی، الگانت 1.5، الگانت 1600 سی سی و فول ترین نسخه یعنی رویال 1600 سی سی در بازار موجود است.
در تست ما صدای تولیدی معقول و مناسب موتور (به جز صدای آزار دهنده ناک)، سیستم تعلیق نرم خودرو، ابعاد بزرگ و راحت خودرو و دید مناسب جلب توجه می کرد.نکته جالب این است هر چقدر که آریو (به خصوص اگر کارواش نرفته باشد و سفید رنگ باشد) ضاهر معمولی دارد بعد از انجام یک سری تغییرات ضاهری ساده و آسان بسیار چشم گیر و زیبا جلوه می کند زیرا از طراحی منطقی و مهندسی تویوتا آلیون بهره میبرد.در نمونه های مشابه تعویض جلوپنجره به انواع اسپرت با خطوط افقی پر تعداد کرومی، اضافه کردن سر اگزوز دوم در قسمت عقب، کاستن اندک از ارتفاع خودرو، اضافه کردن برچسب پانوراما به سقف در نمونه های سفیدرنگ، افزودن بال کوسه ای (آنتن عقب مشابه دنا پلاس) و به خصوص تعویض رینگ ها با نمونه های اسپرت بزرگ تر (به خصوص رینگ های Vossen) آریو را بسیار چشمگیر و شکیل می کند.
شایان ذکر است تعویض دنده های آریو بسیار نرم تر و نامحسوس تر از رقبای آن مانند جک J5، دانگ فنگ اچ سی کراس و گریت ولکس است.

کپی رایت ©:
مطالب فوق به طور اختصاصی برای مرکز ریمپ خودرو ریمپ چیپ ® نوشته شده اند و از لحاظ دقت و صحت محتوا بدون نمونه مشابه در فضای وب هستند.برای نوشتن مقاله فوق زمان زیادی صرف شده بنابراین لطفا در صورت هر گونه کپی برداری یا اقتباس از مطلب فوق ذکر منبع الزامی است.🙂

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)