ریمپ 206 تیپ 3

ریمپ 206 تیپ سه

پتانسیل پژو 206 تیپ 3 برای ریمپ ⭕

پژو ۲۰۶ تیپ ۳ در واقع همان 206 تیپ 2 اما با امکانات جانبی 206 تیپ 5 است.در مقایسه با تیپ 2 پژو 206 تیپ 3 دارای شیشه بالابر عقب برقی، آینه های جانبی برقی گرمکن دار، تهویه مطبوع اتوماتیک، مالتی مدیا و دماسنج بر روی داشبورد، و ظبط و پخش کلاریون، پشت سری های عقب است.برای مثال، آینه های جانبی و شیشه های بالابر عقب مدل قبلی، برقی نبودند و به صورت دستی تغییر می کردند.به همین دلیل دامپ پژو 206 تیپ 3 یا همان نرم افزار ایسیو 206 تیپ 3 دارای تفاوت های جزئی با 206 تیپ 2 است که در ریمپ 206 تیپ 3 باید آن را لحاظ نمود.

پیشرانه 206 تیپ 3 🏆

این پیشرانه حجمی معادل ۱۳۶۰ سی سی دارد و قطر پیستون و کورس آن به ترتیب ۷۵ و ۷۷ میلی‌متر است. این موتور یکی از پراستفاده‌ترین و محبوبترین موتورهای گروه خودروسازی PSA است و در طیف وسیعی از خودروهای متوسط، مینی ونها و خودروهای کامپکت به کار رفته‌است. سیتروئن از نمونه‌های تقویت شده این موتور حتی در مسابقات نیز استفاده می‌کرد.

پیشرانه تیوتری بر روی پژو 205 نیز با دونوع کاربراتور تک و دو دهانه عرضه می‌شد که قدرتی برابر با ۶۴ و ۷۳ اسب بخار داشت. نمونه کاربراتوری در سال ۱۹۹۲ جای خودرا به نمونه انژکتوری با قدرت ۷۳ اسب بخار داد. در سال ۱۹۹۶ هم تولید نمونه‌های اسپرت ۹۸ و ۹۳ اسب بخاری متوقف شد.

پیشرانه TU3 در انواع با کد فنی TU3 A در نمونه تک کاربراتور، نمونه TU3 A دو کاربراتور با کاتالیست، نمونه TU3 A/K، نمونه TU3 F2/K، نمونه TU3 FJ2/K تیون شده با توان تولیدی 100 اسب بخار، TU3 FJ2/Z با توانایی تولیدی 94 اسب بخار، نمونه TU3 JP در ایران و چین، TU3 M/Z، نمونه TU3 S با دو کاربراتور تولید شده است.

کامپیوتر پژو 206 تیپ 3 (ایسیو) ⭕

از ابتدا تا سال 1391 ایسیوهای والئو J34 معروف به والئو شیاری با دریچه گاز برقی روی 206 تیپ 3 ارائه شدند.داموس ایسیو فوق دارای 800 عدد مپ کنترلگر موتور هستند که با دسترسی به اکتان بالا میتوانند موثر واقع شدند اما در مواجه به اکتان پایین ایسیوهای والئو j34 دچار کپ کردن مکرر، استارت سرد صبگاهی، تاخیر دریچه گاز آزار دهنده و کپ ابتدای حرکت میشوند.ایسیو والئو جی 34 پژو 206 تیپ 3 بعد از چند سال کارکرد دچار قلع مردگی برخی از آی سی ها میشود و نیاز به اورهال نیز دارد.ایسیو 206 تیپ 3 دارای انواع مختلف کروز ساپورت و جانسون است.

افزایش شتاب 206 تیپ 3

ریمپ پژو 206 تیپ سه توسط  ® Remapchip 🟥

به طور کلی شرکت تیونینگ خودرو ® Remapchip توانایی ریمپ و چیپ تیونینگ کلیه مدل های 206 تیپ 3 با ایسیو والئو J34 را داراست.

ریمپ دویست و شش تیپ 3 شامل موارد ارتقا،بهبود و رفع ایرادات زیر را شامل میشود:
🔴 افزایش و بهبود مطلوب شتاب 206 تیپ 3 با برنامه نویسی سطح بالا روی جداول آوانس جرقه زنی (Spark advance)، پاشش سوخت (Injection) و گشتاور (Torque)
🔴 افزایش قدرت موتور و گشتاور 206 تیپ 3 سون بین 8 تا 12 درصد بسته به تیپ و نوع ایسیو به کار رفته در خودرو
🔴 کاهش و رفع کامل کپ و تاخیر دریچه گاز 206 تیپ 3 (به خصوص در انواع دریچه گاز برقی) به همراه خطی کردن تعامل بین پدال و دریچه گاز برقی خودرو
🔴 کاهش دمای پیشرانه و رفع تلرانس (Tolerance) زیاد بین دمای حداکثر و حداقل، اصلاح دمای فن ها در حالت دور کند و دور تند و در حالت خاموش بودن خودرو و چراغ Stop و تنظیم مجدد پارامترهای دریافتی از سنسور دمای آب
🔴 رفع ایراد استارت سرد یا همان کولد استارت (Cold Start) که باعث بد روشن شدن خودرو در زمان سرد بودن هوا میشود.
🔴 کاهش تاثیر کولر (A/C) بر افت توان 206 تیپ 3
🔴 تطابق دادن کامل پیشرانه 206 تیپ 3 با بنزین و سوخت موجود در ایران و در نتیجه رفع ایراد ناک و احتراق ناقص

🔴رفع ایراد احتراق ناقص یا Misfiring ایسیو والئو j34
🔴 بهبود حداکثری شاخص AFR و لامبدا سنسور 206 تیپ 3
🔴 رفع ایرادات سوختن مکرر سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک، خارج کردن سنسور اکسیژن دوم از حلقه کنترلی و یا کاهش حساسیت سنسور اکسیژن برای رفع ایراد کاتالیست
🔴 رفع ایراد سنسور میل سوپاپ یا Camshaft

 

آپشنال تیونینگ 206 تیپ 3 ✅

افزایش کاتاف 206 تیپ 3  تا حد استاندارد برای توزیع گسترده تر نمودار و گراف های قدرت موتور و گشتاور در دور موتورهای مختلف
تغییر کاتاف دویست و شش تیپ سه از Soft Cut-off به Hard Cut-off (کات آف رگباری 206 تیپ 2)
ایجاد بک فایر ارگانیک یا با استفاده از قطعات افترمارکت
ریمَپ بر اساس قطعات افترمارکت مانند هدرز و شمع های پیشرفته تر و …

⭕️ امکان ریمپ ایسیو 206 تیپ 3 در سه استیج (Stage) متفاوت با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته:

⭕️ریمپ شهری (Civic) برای استفاده اقتصادی توام با شتاب و کشش بالا (بیشترین استیج درخواستی ریمپ)

⭕️ ریمپ بر مبنای لوازم افترمارکت مانند هدرز و کیت مکش هوا (Aggressive)

⭕️ ریمپ برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ، رالی و سوخت های خاص مانند اتانول (Exclusive)

⌚زمان ریمپ 206 تیپ 3

به طور معمول زمان ریمپ 206 تیپ 3 بین 1 ساعت تا 2 ساعت بسته به شماره کالیبراسیون نرم افزاری خودرو متغیر است همچنین خودرو قبل از ریمپ تست گرفته میشود زیرا در شماره کالیبراسیون های مختلف توانایی های مختلف متفاوت است.

❓ آیا با ریمپ گارانتی خودرو من باطل میشود؟

خیر.گارانتی 206 تیپ 3 با ریمپ به هیچ وجه باطل نمیشود دلیل این امر این است که با خریداری پروگرمرهای اورجینال توسط ما ماژول خودروهای کمپانی ایرانخودرو نیز به مجموعه اضافه شده بنابراین بدون باز شدن ایسیو و یا تعویض هی قطعه سخت افزاری تنها از راه پورت OBD یا دیاگ اطلاعات ایسیو 206 تیپ 3 از ناحیه کالیبراسیون خوانده شده، سپس بر روی PC ها به ریمپ، شبیه سازی و بهینه سازی آن ها پرداخته و در نهایت به ایسیو خودرو منتقل میشوند.

هزینه ریمپ 206 تیپ 3

ما در مجموعه ® Remapchip عاشق خودرو هستیم! همیشه سعی کرده ایم از ادعاهای گزاف دوری کنیم و برای قیمت گذاری محصولات و خدمات خود یک منطق به کار ببریم و مشتریان گرامی نیز با مطالعه موارد و مشاهده نمونه کارهای ما خود تصمیم بگیرند.منطق قیمت گذاری ریمپ در ریمپ چیپ بر مبنای قیمت ایسیو خودرو، قیمت خودرو، ماژول و لایسنس خریداری شده و دستمزد تکنسین است.بنابراین قیمت ریمپ 206 تیپ 3 با توجه به موارد فوق محاسبه می شود و همچنین در ذیل به برخی از تفاوت ها و توانایی های مجموعه ما اشاره شده است.

ریمپ 206 تیپ 3
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.5 (2 رای)